Audi Sport Quattro 1984

Mnohý z vás ju máju, mnohý z vás sa z nej tešia. Mnohý z vás na “audinku” nedajú dopustiť. Reč je o autíčku Audi Quattro, z produkcie HOT WHEELS (HW), ktoré som si práve zohnal a tešil som sa z neho keď som si ho niesol domov, než… Otvoril som ho, a úsmev opadol. Som vyznavačom malej mierky 1/64 a i tých menších. A zvykol som si už na kvalitu i HW, ale i iných výrobcov. A musím sa priznať, že nie vždy som od HW čakal veľkú kvalitu a zmysel pre detail, no i HW vedelo prekvapiť. No tentoraz sklamalo a práve u Quattro? Veď poďme sa na to pozrieť bližšie.

DETAILY A LAKOVANIE

Začnem hneď z ostra, ešte plný emócii a sklamania. A preto vás prosím o zhovievavosť, ale pri tak krásnom autíčku, ktoré z neho mohlo vzniknúť, si to neviem odpustiť. Laková úprava bielej farby jednoducho HW nezvládlo a na mnohých miestach strácala farba pigment. Nedokonalosť prekrytia ostrých hrán je viditeľná na každom mieste, a hlavne na zadnom čele autíčka. Nevadí, že chýbajú farebné zvýraznenia, ale mohli to dokonale nahradiť lakovaním. Mnohý z vás teraz utekajú k poličke a vyťahujú Audinku a prezerajú si ju znova. Bežným pohľadom vám unikne spústa detailov, treba sa na to zamerať tak ako ja, pekne zblízka. A práve tu som asi urobil chybu. No o tom sú moje recenzie, aby som poukázal na chyby i klady modelov. V skratke povedané, aby sme sa posunuli ďalej, lak považujem doslova za nedostatočný. To isté by som asi vytkol i potisku. Rozmazané a potrhané časti grafiky, a opäť si začnete prezerať autíčko čo máte, a mnohý z vás to zbadajú tiež. Áno je to tam. Potisk bol tiež nezvládnutý. No na druhú stranu ako celok autíčko pôsobi sexi a krásne. Ale nedívajte sa z blízky 🙂 Detaily karosérie sú myslím na bežnej úrovni HW a čo sa ma páčilo asi najviac je predná kapota s vkladanými dielmi. Perforácia kapoty nevykazovala nedostatky opracovania. Dobrá práca. Predná maska, ktorej dominujú obdĺžnikové svetlomety (farbené) s logom Audi, pôsobila na mňa precízne, i keď i tu a tam sa nájde chybička krásy. No s doplneným spodným spojlerom je to úchvatný pohľad. Audi je proste Audi. Športové zvýraznenie doplňuje i zadné krídlo na zadnej kapote nad masívnou zadnou časťou modelu. V zadu to HW nechal vyslovene na našej predstavivosti. Dizajnér si nedal veľmi námahu “dofarbiť” svetlá, iba dobre ich zvýraznil. Mimochodom tu musím HW pochváliť za naozaj výrazne prvky a hlavné detaily, reálnej predlohy.

KOKPIT A PODVOZOK

Dnes musím dve časti článku dať do jedného odstavcu a to z toho dôvodu, že nemôžem veľa poskytnúť veľa detailov o interiéry a rozpísať sa o nich. Sledovanie tohto prvku modelu bolo znemožnené dymovým presklením kabíny, ktoré inak chválim ako pekne dotvára vzhľad modelu. Cez okienka sú vidno hlavné prvky interiéru, ako je volant a sedačky, ale čo sa týka detailov a to už vám bohužiaľ “dymáky” nedovolia. Opäť priestor pre predstavivosť 🙂

Podvozok je len placka. Mnoho písmeniek, logo HW a pár detailov na prednej a zadnej náprave. Azda za povšimnutie stojí dvoj výfuk vyvedený pod zadný spojler. Kolieska zvolil dizajnér dokonale. Naozaj v tomto prípade dvíham palec a dávam bod. Dominujúca jednoduchosť disku na širokých kolieskach je pekná. Tiež chválim voľbu HW.

Záverom by som chcel obhájiť, a mnohý skalný zberatelia HW, so mnou v tomto prípade veľmi nebudú súhlasiť, ale vždy sa snažím objektívne hodnotiť stav modelov. No naozaj som práve u Audi Quattro, legende motoristického športu čakal od HW viacej precíznosti pri výrobe, nakoľko si myslím, že ostatné prvky autíčka sa HW podarilo zvládnuť na štandardnej úrovni. No lakovanie a potisk jednoducho nie. Celkovo by som autíčko hodnotil 2 body z piatich, ale keďže ide od Quattro dám mu ešte jeden bod. A posielam dizajnérom z HW zdvihnutý prst, toto bolo naposledy. 🙂

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

baner FB stránka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s