Lancia Delta HF Integrale

Lancia Delta HF Integrale 4WD
Lancia Delta HW Integrale 4WD

História automobilov Lancia s označením Delta sa začala písať v roku 1979. V dnešnej dobe sa už dočkala tretej generácie. Náš nový príspevok bude však o športovom prevedení Delta HF s vyšším výkonom od bežnej cestnej verzie Delta. Prvá Delta HF bola predstavená v septembri 1983 a okamžite si začala získavať srdcia pretekárov. V roku 1986 Delta HF dostala výkonnejší motor so 16 ventilmi a pohon na všetky 4 kolesá (4WD). Delta HF sa tak stala rovnocenným súperom Toyoty Celica, ktorú používal legendárny, Fínsky jazdec Juhy Kankunen. Model ktorí vám predstavujeme pochádza z pretekov Sanremo 1989, kedy sa v rukách Massimo “Miki” Biasion (IT) a Tiziano Siviera, umiestnila na prvom mieste.

Model pochádza z dielne Altaya v mierke 1/43. Po prvotnom preskúmaní modelu sa nám javil ako pekne a precízne spracovaný. Možno každý z vás by pri tom prvom pohľade ostal a zachoval si prvotný dojem, no sme tu my, aby sme vám ukázali i druhý podhľad, ktorí už nemusí byť tak príjemný. Ale to už troška predbiehame 🙂

KAROSÉRIA

Autíčko plné detailov, asi tak by sme vedeli v skratke klasifikovať tento model. Farba, myslíme lakovanie je naozaj v dobrom stave. Nikde sme nevideli žiadne pigmentové defekty. Farba dobre kryje i v ostrých uhloch. Taktiež ryhovanie detailov je na dobrej úrovni a to sa týka i vkladaných detailov. No tu narazíme na drobné nedostatky v podobe opracovania vkladaných detailov. Niektoré nesú známky zlého opracovania. Predná maska je pastvou pre oči 🙂 Krásne osadené dva páry svetlometov dominujú prednej časti, ktoré dopĺňa klasická maska Lancia. I tu sme si všimli menšieho nedostatku. Kedy chrómové lemovanie masky chladiča nedostatočne prekrýva červený podklad. Čo nás však potešilo je ochranný rám pod predným nárazníkom, chrániaci i spodnú motorovú časť. Bočná línia autíčka sa od sériovej verzie v nijakom detaile veľmi nelíši až na vytiahnuté lemy blatníkov, ktoré ukrývajú širšie pneumatiky. Taktiež zadná časť modelu je identická so sériovou verziou, ale množstvo detailov i polepov nádherne dokresľujú závodného ducha modelu. Čo sa polepov a potiskov týka, vyznačujú sa dobrou kvalitou. I pod lupou sa neprejavili vážne chyby krásy a je ich tu naozaj veľa. Na autíčku sa nám páčili i detaily okien, ich tesnenie, stierače čelného skla no i komunikačná anténa na streche a prívod vzduchu do kabíny. A bonbónik na koniec 🙂 všimnite si kľučky dvier. Naozaj pekný prvok a sme radi, že ho výrobca pekne vypracoval. Hranaté a sexi.

INTERIÉR

Úžasný pohľad do kabíny. Naozaj sme sa museli niekoľko krát vynadívať na to ako výrobca krásne osadil výstužný rám kokpitu. Ako pekne navrhol závodné sedačky so štvorbodovým upnutím posádky. V kokpite modelu sa nachádza veľa detailov i farebná prístrojová doska v dobre opracovanom a navrhnutom palubnom priestore. Volant je mierne vysunutú presne ako sa používal pri závodných verziách. Ku kokpitu by sme povedali, že je dokonalý a myslíme, že je.

PODVOZOK

Tak pri podvozku sme sa troška sklamali. To už asi Altaya nepovažovala za tak veľmi dôležité, ale zrejme dôvodom absencie detailov je nedostupnosť foto dokumentácie podvozku týchto aut. Okrem už spomínaného ochranného prvku prednej a spodnej časti motoru tu nájdeme iba pár detailov prednej a zadnej nápravy a vkladaný koniec výfuku s tlmičom hluku. Taktiež jemne vylepšilo sklamanie i hriadeľ medzi nápravami zabezpečujúca náhon i na zadnú nápravu (4WD). Kolesá a pneumatiky osadené na autíčku sú zo skupiny dobre, páčili by sa nám viac ak by nebolo nedostatkov spôsobených opracovaním detailov ako napríklad na predných ochranných kotúčoch. Tie sa nám nepáčili ani prevedením,a ni opracovaním.

Záverom vás troška ukludníme. Autíčko je naozaj pekné a i cez svoje drobné nedostatky je veľmi pekné a pôsobivé. Mierka 1/43 naozaj Delte pristane. V rámci spolupráce sa záverom musíme poďakovať obchodu BLUE WOLF, za zapožičanie modelu, ktorý vám odporúčame. Veď i za cenu necelých 17€ ide o dobrý “kauf”. Hodnotíme autíčko ako zberateľsko príťažlivé.

Akcia pre čitateľov Diecast & Plastic Models na nákup Lancia Delta HF Integrale. Za cenu 14,95€ si môžete objednať tento model ak zadáte do objednávky kód: DPM002.

OBJEDNAŤ

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

baner FB stránka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s