BMW M3 (E30) 1991 BTCC

BMW M3 1991 BTCC
BMW M3 (E30) BTCC 1991

Dnes sme si pre vás pripravili veľmi zaujímavý model BMW M3 v závodnom prevedení klubu VL Motorsport. Dnes už legendárny jazdec Will Hoy (2.4. 1952 – 19.12. 2002) , s tým to vozom kraľoval počas celej sezóny 1991 a stal sa tak víťazom prvej sezóny Super Touring v rámci súťaží BTCC (British Touring Car Championship).

Model vychádzal v rámci edície ATLAS v Anglicku. Bohužiaľ tieto kúsky sa k nám vedia dostať iba v rámci špecializovaných predajní na modely a to i v obmedzenom množstve. Tento model sme si zapožičali z eshopu BLUE WOLF. Keďže sa jedná o Low End model, s nízkou hodnotou kvality a detailov boli sme milo prekvapený celkovým dojmom z modelu. Výrobok nemá signovanie výrobcu. Čiže taký malý krásny No Name modelík. Poďme sa však pozrieť čo nám ponúka.

KAROSÉRIA

Keďže sa jedná o model závodného auta, je signované mnohými sponzormi závodného klubu, v tomto prípade VL Motorsport. Laková úprava je dostatočne sýta, aby i v ostrých uhloch dostatočne prekryla povrch. Na niektorých miestach sa nám zdalo, že je farby až priveľa. Napríklad na prednej kapote. Detaily vyhotovenia skeletu sú primerané k cene i mierke autíčka. Za 12€ toho naozaj ponúka veľa. Predná maska so zapustenou štvoricou svetlometov, ktoré sú vkladané dominuje klasická mriežka s logom M3. Naozaj detailne a pekne opracovaná. Čelné sklo je osadené jedným stieračom. Taktiež okná majú priznané gumené tesnenia okolo okien. Kľučky na dverách zanikajú pod vrstvou laku i reklamných polepov. Spätné, športovo aerodynamické zrkadielka sú tiež vkladané s vyfarbeným “zrkadlom”. Zadnej časti modelu dominuje prítlačné krídlo na zadnej kapote a dvojica masívnych zadných, vkladaných svetiel.

INTERIÉR

Vnútro autíčka ponúka naozaj nezvyčajný pohľad do interiéru. Opäť sa nesie v duchu závodného, okruhového špeciálu. Rám výstuže kabíny, demontované sedačky a absencia polstrovania a kobercov kvôli zníženiu váhy krásne dokresľujú atmosféru závodov. Bohužiaľ sa dá interiér skúmať iba cez presklenie kabíny. Okrem pohyblivých kolies nie je na modeli žiaden iný pohyblivý prvok.

PODVOZOK

Dostali sme sa k “najchudobnejšej” a najmenej atraktívnej časti modelu a tým je podvozok. Neponúka veľa rozmanitosti ani detailov. Azda najkrajším prvkom je výfuk, vyvedený pred zadné, pravé koleso do spojleru medzi nápravami. Zadná náprava ponúka aspoň pohľad na uchytenie nápravy a v prednej časti sa nám troška objaví prevodovka. Osadené kolesá s bielim diskom svedčia autíčku a taktiež dezén pneumatík je dobre opracovaný a zreteľný.

Celkový dojem z modelu ako sme už na začiatku spomenuli je veľmi dobrý, ale pre vážneho zberateľa je model autíčka zrejme skôr určený pre deti. No my sa však tešíme z tohto kúsku. A každému z vás by sme ho radi odporúčali do zbierky. BMWčko hodnotíme ako dobrý.

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

baner FB stránka
Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s