Dioráma RMZ City 1/64

Na potulkách svetom zberateľ natrafí na drobnosť ktorú by si bežne ani nevšimol. Trávil som čas nudením v nákupnom centre, než si moja polovička pobehá svoj shopping rajón. A kam sa šialenec na modely ako ja môže zatúlať? Odpoveď hádam vie každý. V poličke s angličákmi som našiel malé, milé prekvapenie v podobe diorámy od RMZ City. Ani by som si ju nevzal, keby… Keby som tam nenašiel napísané “Scale 1:64”. A prečo nie!? 🙂 Cena 9€? Veď je tam i autíčko!! A už bola dioráma v košíku. K tomu som ešte pribalil Dodge Challenger SRT8 z Fast and Furious a s drobným lišiackym úsmevom som sa hrnul k pokladni.

Doma

Konečne som sa dostal k tomu, aby som si lepšie prezrel malú diorámu a začal som vybaľovať domček z krabice. Na moje potešenie, tam bolo pribalených veľa detailov a tiež i vrchné poschodie a časť cesty. Lebo to kde to autíčko stojí je chodník. Taktiež je pribalený návod na zloženie a poviem na rovinu, že výrobca myslel na všetko. Dokonca diera po skrutke ktorou je autíčko prichytené na chodníku má záslepku, aby na chodníku neostala iba diera. Vcelku milé.

V balení som našiel i nálepky, hydrant v červenej farbe i ceduľku s pútačom na kávu. Taktiež dve lampy, jedna na chodník a druhá na priečelie budovy. Taktiež komín sa nasúva do strechy. Naozaj veľa doplnkov.

Celkový dojem

Celkový dojem z diorámy je taký triezvy. Neočakávajte od modelu žiadne veľké detaily. Skôr radím túto scénku do skupiny vydarené, ale v rukách šikovného modelára sa môže z diorámy stať niečo exkluzívnejšie. Čiže ak chcete lacnú diorámu ok, je pre vás vhodná. Ale ak očakávate množstvo detailov rovno poviem, nie. Dioráma je určená pre deti od 3 rokov. Samotné autíčko (Porsche 911 TURBO) ani nejdem popisovať, nakoľko nebolo pre mňa predmetom tejto diorámy, ale poviem iba toľko, že okrem kovových osiek náprav, bolo celé z plastu.

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

baner FB stránka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s