Datsun 240Z 1970 (GREENLIGHT)

Nissan S30 (predávaný v Japonsku ako Nissan Fairlady Z a na iných trhoch ako Datsun 240Z, neskôr ako 260Z a 280Z) bol prvou generáciou dvojmiestnych kupé Z GT vyrábaných spoločnosťou Nissan Motors, Ltd. v Japonsku od roku 1969 do roku 1978. Jednou z najúspešnejších línií športových vozidiel, ktoré sa kedy vyrábali, bol trendový model S30 navrhnutý tímom vedeným Yoshihiko Matsuom, šéfom Nissan’s Sports Car Styling Studio. Druhá generácia, ktorú predstavuje tento model bola vyrábaná v rokoch 1970 až 1973. Dosahoval maximálnu rýchlosť 201km/h. Považujem tento modelík za jeden z tých Top Of the Top. Veď zvážte sami ako si to Greeni tento model vyšperkovali.

Lesklá modrá metalíza dokonale kryje všetky časti karosérie naozaj som nedokázal nájsť vadu na modely. Ide o ručnú výrobu a tým pádom som čakal, že sa niečo objaví, ale vážne priatelia, nič som nenašiel. Dokonca aj osadenie “samolepiek” na oknách bolo presné a samotné samolepky nevykazovali žiadnu vadu v kontúrach. Farebné prvky ako ukazovatele smeru jazdy majú dokonca lemovanie znázorňujúce gumené tesnenie. To v mierke 1/64 znamená neskutočnú presnosť a dôkladnosť pri výrobe. Lemovanie okien znázorňujúce tesnenie, je vkladaný plast. Žiadne farbenie priatelia. Predné i zadné svetlomety sú vkladané. Opäť žiadne farbenie. Ide o detaily, ktoré znásobujú precíznosť modelu a jeho prepracovanosť. Síce je jedno zadné svetlo osadené šikmo, ale na kráse to autíčku neuberá.

Interiér nám veľa pohľadu do kabíny neponúka, ale i tak je vidieť, že sa Greeni vyhrali s palubovkou a dokonca farebne zvýraznili niektoré prvky ako drevený volant.

Model nám zapožičal obchod BLUE WOLF , kde si uvedený model autíčka môžete zakúpiť do zbierky. To len, aby sa nezabudlo.

Podvozok autíčka je kovový znázorňujúci pomenej častí podvozku. Za zmienku stoja načrtnuté ramená nábojov na predných kolesách. Ešte je možné vidieť prevodovku,  výfukovú sústavu a pár drobností. No veľký zázrak nečakajte. Záverom ešte poteším, že kolieska sú gumové s pekne vypracovaným dezénom. Celkovo model v tejto mierke pôsobí naozaj prepracovane a preto som sa v tejto triede rozhodol autíčku udeliť 8/10. Právom si to zaslúži.

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

baner FB stránka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s