MUSTANG – Stále pôsobivá legenda.

11Nikdy nepohrdnem modelom autíčka znázorňujúce MUSTANG a je mi jedno z akého je roku. A nech si vraví kto chce čo chce, ide o jedno z autíčok s prívlastkom NAJ… a rátajú sa i negatíva. Tie robia z tohto auta tým čím je… legendou pre masy. Modelov HW mám neúrekom a skupinka MUSTANGOV je v ňom jedna z najväčších. Mnohý z vás isto poznajú prácu HW a prevedenie Mustangu od tejto spoločnosti. No pre niektorých bude naša recenzia i fotogaléria prínosom si ten to model autíčka zadovážiť.

2

Krásne fialové prevedenie modelu s potlačenými pásmi v bielej farbe doplnené o zlaté a čierne, športové pásy po obvode celého autíčka, pôsobilo dosť nenápadne v “regále” obchodu. No po vybalení z blistru sa jeho krása prejavila naplno. Samotný lak autíčka je dobrý, a nenašiel som veľa poškodení či nečistôt. No to samé sa už nedá povedať o potiskoch. V ostrých uhloch je potrhaný a prerušený je dokonca i na rovných plochách. Taktiež sa stráca niekde pigment potisku ako by presvital.

3

Krásna FastBacková karoséria s pekne vystúpenými blatníkmi od konca dverí pôsobí i v tak malej mierke dravo a športovo. Troška ma mrzelo, že mnohé detaily zanikajú pod hrubou vrstvou laku ako to je vidieť na obrázku hore hneď za oknom šoféra. Naopak nasávanie pod čelným sklom je dobre výrazné. Samozrejme samotná línia auta dobre znázorňuje jeho reálnu podobu a o to u HW ide predovšetkým. Detaily sú na druhom mieste. Ešte spomeniem dobre zvolenú farbu presklenia kabíny, kedy by boli číre sklá na škodu. Takto výrobca zvolil jemne dymové sklá.

reklama na recenzie

41

61

Čo ma trošku nepotešilo, bola absencia farebných doplnkov ktoré by zvýraznili niektoré prvky ako sú napríklad zadné svetlá, či smerové ukazovatele a pod. Naozaj ide o klasické prevedenie HW, ktoré sa moc nekamaráti s detailom. Chrómové doplnky aspoň ako tak oživujú model. Kvalita detailov chrómových doplnkov je tiež na priemernej úrovni HW, inak povedané sedia modelu pekne.

7

5

Podvozok autíčka v plno chrómovom prevedení poskytuje dostatočné množstvo detailov podvozkovej sústavy od náprav, kardanov, cez prevodovku až po koncovky výfukového vedenia. Celý podvozok je ukončený kolesami o lesklým zlatým lemom. Ako som už spomenul. Autíčko pôsobí nenápadne, ale jeho miesto v poličke a vašej zbierke bude niečím priťahovať viac vašu pozornosť. Celkovo hodnotím model ako priemerný a to len kvôli prvému dojmu. Spracovanie je už notoricky známe a to i vrátane grafitového interiéru, ktorý by sa hodil hádam do každého HW autíčka a nikto by nič nezbadal. Predpokladám, že hodnotenie interiérov už v nasledujúcich recenziách vynechám, pokiaľ nepôjde o perličku

8

9

Hodnotenie : 3/5

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

baner FB stránka

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s