FORD CAPRI Mk3 1.6 CALYPSO (CORGI)

10.jpgDnes som si pre vás pripravil “limitku” od CORGi VANGUARDS v mierke 1/43 a s dovolením od chalanov od BLUE WOLF, ktorí nám zapožičali tento model sme mohli nazrieť detailne na jeho prevedenie. Ide o 1100 kusovú sériu s detailne prepracovaným nielen interiérom, ale pôsobivým exteriérom a detailmi. Farebná úprava Cardinal Red & Strato Silver dodáva autíčku športový vzhľad i exkluzivitu. Prvým majiteľom originálnej predlohy sa stal S. J. Barratt v roku 1982. Zmenou niekoľkých majiteľov sa nakoniec dostal do rúk Neala Tierneyho v Škótsku, ktorý sa s nim zúčastňuje rôznych akcii ako je napríklad Ford Show. Majiteľ je právom hrdý na svoje auto a to hlavne kvôli skutočnosti, že nikdy nebolo búrané ani nezaznamenalo žiadne vážne opravy ani lakovanie. Vzhľadom k tomu, že v súčasnosti nemá najazdené ani 10000km je to viac ako možné. Výrobca uvádza niekoľko farebných variant CALYPSO. Okrem Cardinal Red & Strato Silver, to boli ešte Grafite Grey a Strato Silver, alebo Forest Green a Crystal Green. Poďme sa pozrieť na to ako CORGI krásne navrhlo vzácnu verziu Mk3.

Exteriérová úprava nesie naozaj veľa detailov. Zameriam sa však najprv na lakovanie. Červená Cardinal je famózna a dobre kryje hrany a vyznačuje sa dostatočnou pigmentáciou. Pod spodnou hranou červeného laku, je ešte jemný pásik z červenej farby. Nevyznačuje sa žiadnym nedostatkom, ani pod lupou. Taktiež strieborná farba má vynikajúce krycie vlastnosti a ani tu som nezaznamenal žiaden výkyv od vysokého štandardu CORGI. Čo sa týka farebných, zvýraznených detailov, tie sú na autíčku obsiahnuté úplne minimálne, nakoľko výrobca uprednostňuje vkladané detaily. Našiel som len zvýraznené kľučky dvier, imitáciu gumeného tesnenia okolo okien a zámok zadnej kapoty. Množstvo vkladaných detailov je na modely neskutočné množstvo. Od prednej masky, kde sú detailne vypracované predné svetlomety i smerové svetlá, cez pevne usadené spätné zrkadla so zrkadlovou výplňou až po stierače a zadné brzdové svetlá. Všetko dokonale znázornené podľa skutočnej predlohy. Tu naozaj CORGI nešetrí. Jediným vinníkom nedokonalosti bol “šlendriansky” usadený zadný spojler na kapote. Pravá strana bola na našom autíčku špatne usadená. Celková línia modelu s porovnaním originálu sa vyznačuje pomerne vysokou presnosťou, snáď len znalec by vedel nájsť odchýlky, ale nám sa to nepodarilo. Jedinou výčitkou bolo nedostatočné vyrovnanie formy v oblasti ľavých dvier, kde som zaznamenal nerovnosť. Formou zvýraznené línie sú presné, nie moc hlboké, ale ani plytké. Žiadne ostré hrany, ktoré by v žiadnom prípade na reálnej predlohe nemohli existovať. Za povšimnutie stoja i dokonale vytiahnuté lemy blatníkov. Krásnu karosériu dopĺňa quarteto kolies s pekne zvýraznením dezénom kolies i prepracovanými, striebornými diskmi. Na diskoch stojí za povšimnutie i priznané skrutky, ktoré uchytávajú disk na náboj.

Interiér autíčka ako i jeho exteriér je v znamení detailov a presnosti. Cez číre presklenie je vidno usadenie volantu na pravej strane s hranatou palubnou doskou, ktorá v sebe nesie množstvo ukazovateľov. Taktiež stredová konzola medzi prednými sedadlami má priznanú riadiacu páku spolu s ručnou brzdou na ktorej je dokonca vidieť i uvolňovacie tlačídko brzdy. Dokonalý bol i pohľad na pedále pod palubnou doskou Predné i zadné sedadlá sú zvýraznené dokonale s priznaním originálneho šitia. Kvalita návrhu je u CORGI naozaj na vysokej úrovni. Ešte krátky pohľad cez zadné okno, nám ukazuje zadné plato, s reliéfmi odkladacích priestorov, proti pohybu odložených vecí.

reklama na recenzie

Podvozková časť autíčka je zjednodušená, no i tak množstvo pozoruhodných detailov kvalitne a presne znázorňuje reálnu predlohu a vytvára tak predstavu ako Mk3 schádzala z linky počiatkom 80. rokov. Celému podvozku dominuje dvojica výfukového potrubia s masívnymi tlmičmi a taktiež i masívna zadná náprava. Signovanie výrobcu VANGUARDS a meno modelu je umiestnené tak, aby nezasahovalo do detailov, za čo som bol i ja povďačný. Celkový názor z mojej strany, berte to ako subjektívny názor je viac ako pozitívny. A dávam modelu 4 body z piatich. Ešte raz chcem poďakovať za poskytnutie modelu od spoločnosti ARPIS VEKTOR, s.r.o., ktorá prevádzkuje obchod www.bluewolf.sk.

Autíčko si môžete objednať na stránkach http://www.bluewolf.sk priamo TU.

VANVA10817.jpg

Kód produktu: VA10817

Technické údaje originálu:

  • Motor: 1593cmᶟ OHC
  • Výkon: 73konských síl / 5300rpm
  • Max rýchlosť: 155km/h
  • 0-100km/h: 13.7s
  • Váha: 996kg

Hodnotenie: 4/5

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

baner FB stránka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s