Porsche 917K (BRUMM)

 

3ecb982ec61969a2ac012dbe301e99ae.png

V roku 1970 sa konal jeden z prvých závodov pod názvom 1000km MONZA a taktiež išlo o prvý závod výhradne na závodnom okruhu, mimo bežných cestných komunikácii. Závody vyhrali jazdci Pedro Rodríguez (Mexiko) a Leo Kinnunen (Fínsko) na vozidle Porsche 917K vo farbách Gulf. Väčšinové víťazstvo bolo prisudzované Rodriguezovi, nakoľko fínsky jazdec po väčšinou závodu strácal pozície. Dnes vám predstavíme  repliku Porsche 917K od Talianskej spoločnosti BRUMM, ktorej modely na Slovenský i Český trh dováža obchod BLUE WOLF.

Postupne sa zoznamujeme s touto značkou a každým kúskom nám je viac ako isté, že BRUMM patrí medzi zberateľskú verejnosť a má čo ponúknuť. Model Porsche ktoré si predstavujeme je zo série závodných špeciálov. Model je osadený na podstavci s transparentným krytom proti prachu. Naviac, papierový prebal, je osadený ešte výsuvným obalom vo farbách Gulf. Naozaj decentné prevedenie. Vcelku to pripomína vajíčko s hračkou vo vnútri Ale poďme sa kochať…

reklama na recenzie

Autíčko je famózne už na prvý pohľad. Bledo modrý náter s jedným oranžovým pruhom cez stred vozidla mu naozaj sekne. Laková úprava nenašla v našom prípade žiadne nedostatky. Dokonca i spodná časť je lakovaná, ktorú vidno v podblatníkoch. Taktiež ryhovanie a zvýraznenie detailov karosérie na vnikajúcej úrovni. Prevažne nás zaujali dvere a odvetrávania bŕzd na hornej strane predných blatníkov. Decaly (nálepky) sa nesú v duchu presnosti a kvality, palec hore páni z BRUMMu. I pod lupou boli dokonalo výrazne a presné. Za povšimnutie stoja nálepky na pneumatikách “Firestone”, dokonalosť v jednom slove. Za kabínou jazdca, si povšimnite nasávanie vzduchu do motora, bohužiaľ nie je pohyblivé. Množstvo detailov dokresľuje reálnu predlohu, napríklad stierač i viečka nádrže výrobca prepracoval do detailov. Troška vám dáme do pozornosti, detailne prepracované predné svetlá, tie si to naozaj zaslúžia a dominujú prednej časti vozidla. Jediným nedostatkom ktorí sme našli bolo nedokonalé odstránenie stopy po vyseknutí z odlievacej formy na prednom ľavom svetle. Ručne maľované detaily opäť hodnotíme ako dokonalé. Niet čo vytknúť. Troška sme sa pokúšali porovnávať detaily s originálom na fotkách z internetu, ale BRUMM vie čo robí. A nezaujali nás žiadne rozdiely.

Troška nás zamrzelo, že nám nebolo dovolené model rozobrať. Pretože pohľad do kabíny poskytuje krásne ručne maľovaný interiér. Sedačky sú dokonca osadené bezpečnostnými pasmi. Naozaj to stojí za to. Máloktorí model nás tak vie nadchnúť. A v mierke 1/43 je práca a detail u BRUMM na vysokej úrovni.

Podvozok závodného špeciálu veľa detailov neponúka a nie inak tomu je i v tomto prípade Porsche 917K. Podvozok je strohý, no i tak ponúka dostatok detailov a to i vrátane nitovania dielov, ktoré BRUMM zvýraznil. Výstužová zadná konštrukcia, ktorá vystužuje zadnú časť skeletu, ale podopiera i motorovú časť je tiež navrhnutá detailne a pôsobí realisticky. Samotné kolesá ako ste si už stačili všimnúť sú bez dezénu aké sa používajú na rýchlostných, okruhových pretekoch. Už spomínané logo “Firestone” dolaďuje krásne päť lúčové disky.

brummREKLAMA

Hodnotenie bude krátke a výstižné, dokonalé. Preto asi prvý krát v našich recenziach udelíme známku 4,5/5 bodov. Možno preháňame, ale stále v nás je ten úžasný pocit, keď si “Poršátko” predstavujeme v našej zbierke. Vrelo odporúčame, nemal by nikomu chýbať taký kúsok vo farbách Gulf. Chceme sa poďakovať obchodu BLUE WOLF za zapožičanie tohto modelu do našej recenzie, ktorí si môžete objednať z ich ponuky.

Hodnotenie: 4,5/5

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

baner FB stránka

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s