FIAT 500 Giardiniera 1960 (BRUMM)

1Ahojte zberatelia, zberateľky a zberatelčatá. Opäť pre vás prinášame “drobotinku” od BRUMM, ktorú nám zapožičal na recenziu obchod BLUE WOLF. Jasné, ide o jeden z ďalších cielených článkov. My sa tomu nebránime, ale aspoň vám môžeme priniesť pohľad a pár názorov na model, ktorí isto mnohý z vás radi uvítajú vo svojej zbierke. Čítajte ďalej a možno mnohým z vás vyčarujeme úsmev . Značka BRUMM pre mňa v poslednom týždni znamená prelom v mojom zberateľskom živote. Doteraz som sa orientoval na tie menej výrazne a menej vypracované modely, v Low End skupine. Skôr som bol ten čo uznával kvantitu pred kvalitou. Ale to sa zmení, sľubujem.

2.jpg

Dnes som si pre vás pripravil Fiatku 500 v mierke 1/43 v zaujímavej úprave Giardiniera. Ide o predĺženú verziu dobre známej 500ky vyrábanej v rokoch 1970 -1977. Dĺžka “wagóna” bola v reále 3,19m a s váhou 560kg išlo o všestranné autíčko do úzkych Talianskych uličiek i do prírody. Zapožičaný model má krásny béžový lak, na ktorom som po detailnom preskúmaní našiel tu a ta drobnú vadu. “Sorry chalani BLUE WOLF, mám byť objektívny.” Naopak som veľmi ocenil vkladané plastové doplnky ako stierače, svetlomety i koncové svetlá. Dobre vyvedené detaily týchto prvkoch dobre dokresľujú kvalitu modelu.

reklama na recenzie

Taktiež maľované doplnky ako je tesnenie okolo predného okna a zadné svetlomety, sú voľným okom presné. Pripomínam, že ide o ručne maľované doplnky. Kvalita chrómovania je tiež dobrá. Joooooo a tie nárazníky, no sú úžasné. Asi som vážne viac na zadky A u tej to fiatky to nie je inak. Zadné dvere otvárané do boku s veľkým chrómovým svetlom na ŠPZtku sú úchvatné. Línie a ryhovanie detailov u modelov BRUMM, hlavne čo sa týka Talianskych replík je jedna z najpresnejších. Dokonca i pánty dverí sú presne a výrazne priznané a povšimnite si i kľučiek. Pozerám sa na autíčko a z každého uhlu mi príde krásne. Mám nutkanie si ho nechať, no bohužiaľ to nie je moja parketa.

Poďme troška okomentovať interiér, ktorí v ničom nezaostáva za zovňajškom. Pohyblivá sedačka spolujazdca bola milým prekvapením. Dvojtónové poťahy sedadiel tiež spríjemnili zážitok s tým to autíčkom a navodili ešte viac príjemný dojem. Výrobca ide v priemernej cenovej hladine do maxima nielen v počte detailov, ale i v ich spracovaní. V interiéri stojí za povšimnutie samozrejme palubná doska a čo ma najviac potešilo i farebné zvýraznenie kľučiek na sťahovanie okien. Taktiež riadiaca páka a ručná brzda oživuje interiér autíčka.

Nakoniec poďme ešte pozrieť autíčko zo spodnej strany. Poviem vám dámy a páni, nečakal som to, čo som objavil na podvozku. Nielen že je podvozok výrazný s množstvom detailov. BRUMM osadil podvozok i prvkami, ktoré mali za úlohu vystužovať podvozok a tuhosť karosérie. No a v neposlednom rade spodná časť motorovej a výfukovej sústavy je perfektná. Veď posúďte sami.

brummREKLAMA

Celé toto krásne šialenstvo čo mám na stole dofarbujú krásne kolesá chrómovými diskami a pneumatikami s dezénom. Tu som troška frflal nad tým, že si výrobca nedal námahu riadne opracovať pneumatiky, aby nebolo vidieť stopy po vyseknutí z odlievacej formy. Ale to je malá daň za to ako pôvabne model na mňa celkovo pôsobí a nekazí to celkový dojem. Hodnota autíčka v mojom subjektívnom hodnotení je 3,5 bodov z piatich a odporúčam každému zberateľovi talianskych autíčok.

Hodnotenie : 3.5/5

Akcia pre čitateľov Diecast & Plastic Models

akcia

Nakoniec tu máme pre vás malé prekvapenie. Ako naši čitatelia si môžete tento model objednať v obchode BLUE WOLF s 10% zľavou. Uveďte objednávkový kód BRUMFIAT. Naviac. Ak sa zaregistrujete ako zákazník, získate ešte ďalšie 2% zľavu.

**Pre objednanie kliknite na obrázok**

 

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

baner FB stránka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s