BMW i8

krabica1Potulky po obchodných reťazcoch prinášajú niekedy pre nás, zberateľov z času na čas malé prekvapenia. Teda aspoň na prvý pohľad. Je to už nejaký piatok čo pokukujem po modeloch od CAROUSEL, ktorá si dáva vyrábať modely u RASTAR. Modeli sú určené nielen pre deti, ale nemal by nimi pohrdnúť ani zberateľ. Aspoň taký zámer má už spomínaná spoločnosť, nakoľko krabička nesie holografickú nálepku s upozornením, že model je vyrobený v licencii BMW. Poďme na to, uvidíme čo z toho vyjde.

Jedno musím uznať. Už pri vybalení modelu, ktorí bol precízne chránený kartónom a uchytený pomocou plastovej matice, ktorá sa ľahko demontuje, bez nutnosti náradia. Toto ma potešilo. I keď v terajšej dobe je už model opäť v krabičke.

brummREKLAMA

Po vybalení autíčko pôsobilo na mňa pomerne precízne spracované. Pôsobivý matný lak a vkladané doplnky ako sú svetlá vpredu i v zadu sú osadené presne a pekne ladia s líniami karosérie. Taktiež farebné doplnky v modrej farbe sú namaľované presne a to i vrátane prednej striebornej kontúry okolo masky. Áno pod lupou sú už vidieť drobné nedostatky, ale v poličke to pôsobí dobre a na dobrej úrovni. Taktiež musím dať do pozornosti drobné rýhovania a ako sú dvere, veko nádrže a dokonca sú zvýraznené i predné senzory proti kolízii. Naozaj si dala značka Carousel záležať na detailoch a snažila sa ich do autíčka čo najviac implementovať. Jedinou z vecí čo ma troška zamrzela, je to, že sa nedajú otvoriť dvere. A to z toho dôvodu, že i interiér nesie známky veľkej skupiny detailov. Pohľad cez čelné sklo poskytuje pohľad do interiéru, ktorí je prepracovaný a pri porovnaní s originálom, som nenašiel veľa rozdielov. Hlavné prvky boli  zvýraznené dokonale.

Troška sa pozastavím pri decaloch (potiskoch) loga BMW i označenia modelov na zadnom čele sú presné pri pohľade voľným okom, no už pri použití lupy nájdete opäť nedostatky. Ale za cenu ktorú dáte za model pri danej mierke 1/43 si myslím, že ide o slušnú prácu. Poďme na podvozok. Hrkanie podvozku pôsobí lacno. No keď opomeniem tento fakt, musím uznať, že disky a kolesá tiež dostali dávku precíznosti. Podvozok autíčka je jednoduchý, no bohužiaľ nevedel som ho porovnať s originálom a tak len usudzujem, že i tu výrobca vsadil na presnosť. 

1

Dobre poďme zhodnotiť celkový dojem. Ja považujem autíčko za hračku, ale i za prvok, ktorí by nemusel chýbať v poličke zberateľa. Ja osobne sa z neho teším. Samozrejme, spracovanie je síce dobré, no u modeloch z vyššou kvalitou by sme sa stretli asi so kvalitnejším spracovaním. Ak bude možnosť isto to urobím porovnanie 🙂 V každom ohľade dávam tri hviezdičky za príjemný zážitok s tým to  modelom.

Hodnotenie : 3/5

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

baner FB stránka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s