FIAT ABARTH 1000

R561_1Talianská spoločnosť BRUMM známa prevažne priaznivcom Fiat modelov a ich ekvivalentov, je jedna z mála, ktorá svoju produkciu ručne robených modelov nepresťahovala do Číny, alebo inej Ázijskej krajiny chrliace lacné no nie vždy kvalitatívne uspokojivé produkty. Dnes vám predstavujeme model ABARTH 100 Trento Bodone, ktorí nám zapožičal obchod BLUE WOLF, zaoberajúci sa predajom modelov a stavebníc pre zberateľov i modelárov.

R561_11

Model označený názvom “Fiat ABARTH 1000 Trento Bondone 1976 Giancarlo Chivacci” je umiestnený na podstavci s transparentným pevným krytom a papierovým prebalom. Mali sme dovolené demontovať model z podstavcu a preto sme boli schopný pre vás zachytiť model z každej strany a t vrátane podvozku ako uvidíte v galérii. Trošku nás zarazil po demontovaní krytu, že je model jemne zaprášený, ale pre zberateľa je to len otázka pár minút, aby odstránil nedostatok zrejme spôsobený pri balení vo výrobe. Čo nás naopak potešilo bol olej na osičkách (nápravách), ktorí udržiava kov chránený pred koróziou pri skladovaní a pod. Model v mierke 1/43 sa nesie v závodnom duchu a vychádza z reálnej predlohy závodného špeciálu z roku 1976.

Autíčko si môžete zakúpiť v eshope BLUE WOLF.SK Pre čitateľov Diecat & Plastic Models prinášame zľavu 10% na uvedený model. V objednávke uveďte kód BRUMMDIECAST

Začnime prehliadku lakom a decalmi. Ide o prvky, ktoré pôsobia na zmysli asi najviac. Lak v čiernej lesklej farbe je dokonalý, bez akýchkoľvek nedostatkov či už v pigmente, hustote, alebo nedostrekov v ostrých uhloch, kam obvykle lak ťažko zachádza. To isté platí o dekáloch. Výrazné i pod lupou a čitateľné. Jediným nedostatkom bolo biele pole pod číslom na kapote, ktoré zo spodnej časti zanikalo a nerobilo dokonalú hranicu medzi nálepkou a lakom. Potom to vyzerá ako keby číslica “248” vychádzala priamo z laku. Taktiež zlaté lemy a doplnky majú dobrú kvalitu a dotvárajú model.

Vkladané doplnky, ako svetlá, stierače či otvorená kapota a plastová podpera kapoty majú výrazné a presné línie. BRUMM si zakladá na čo najpresnejšej kópií originálov i pri cenovo dostupných modelov. Samozrejme, že v mierke 1/43 pri zachovaní rozumnej ceny je treba niektoré detaily potlačiť. Ešte sa vrátim ku vkladaným detailom. Jedinou chybou je logo ABART na prednej kapote, ktoré bolo pri našom modely usadené mierne krivo, ale opäť je to otázka pár minút pre šikovného zberateľa a môže tento nedostatok napraviť.

Poďme sa pozrieť na podvozok a interiér. Je škoda, že nevieme posúdiť prevedenie podvozku na základe originálu, ale predpokladajme, že i tu BRUMM dominuje v realistickom spracovani. Čo nás sklamalo, bolo vyhotovenie výfuku, z biele plastu, ktorí pôsobí “lacne”. Naopak predné prídavné chladenie v masívnom prednom nárazníku vrátane mriežky je dobré a detailne spracované. Pýchou modelu sú disky v pekne medenej metalíze osadené gumovými pneumatikami. Tu by som chcel upozorniť každého záujemcu o modely s gumovými kolieskami, aby lepšie vypodložili autíčko na statíve tak, aby sa kolieska nedotýkali. Vedia sa preležať, tak ako to je i u modelu ktorí sme dostali na zapožičanie. Ale je samozrejmosťou, že s tými to modelmi sa nehrajeme, na tieto modely sa pozeráme 🙂 Ešte v skratke spomeniem repliku motoru, ktorí je uz plastu a potiahnutý postriebrením, je možné ho z autíčka vytiahnuť a prípadne dofarbiť.

R561_8

Celkovo autíčko a jeho spracovanie hodnotíme kladne a príjemný pohľad na závodný ABARTH je vždy oku príjemná skúsenosť. Vrelo doporučujeme. Hodnotíme autíčko 4 bodmi z piatich.

Hodnotenie : 4/5

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

baner FB stránka

 

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s