BOEING B-17 RAF FLYING FORTRESS

1Niekedy aj “drak” prekvapí… Nepovšimnuté, zo známkami častého používania sa v poličke s autíčkami v kúte krčia krabice s nápisom Nose Art. Ukrývajú v sebe krásne modely lietajúcich pevností ktoré používala RAF. Tu je aspoň vidieť ako neodborne celá mašinéria hračkárstva s drakom v “erbe” zaobchádza s kvalitou a ide jej len a len o zisk. Mnohý zberatelia vyznávajú značku CORGI, ale to je drakovi úplne jedno. Poďme sa však potešiť tým čo sme ulovili a priniesli pre vaše oči.

2

B-17 pochádza z limitovanej kolekcie “The CORGI Collection” a tomu napovedá i kvalitné zabalenie nielen v papierovom prebale, ale i uloženie v blistrovom lôžku, dokonale chrániace model. Lietadlo je zostavené v mierke 1/300 a odliate z kovu. Súčasťou balenia je i plastový statív,  na ktorom je kovová časť trupu lietadla s písmenom “J”.

brummREKLAMA

Prevedenie modelu v mierke 1/300 je pomerne presné i keď znalecké oko postrehne mierne nedostatky, ktoré by v malej mierke i tak zanikali a urobili model náročným na jeho výrobu. Model je ručne maľovaný. Podvozková sústava je nepohyblivá v stave letu, čiže zatiahnutá. Jediným pohyblivým prvok je “quatro” vrtúľ. Samotné vrtuľa sú z plastu. Farebná úprava modelu nevykazuje nedostatky a vyznačuje sa presnosťou. To isté platí i potiskoch.

Spodná časť ako i samotný náter je vo farbách RAF COASTAL COMMAND (Pobrežná stráž). Na samotnom podvozku si výrobca umiestnil iba svoje logo, aby veľmi nenarúšal línie a detaily lietadielka. Dekoračný prvok, t.j. kus boku trupu lietadla pekne dotvára malú diorámu, ktorá pekne zapadne do každej poličky zberateľa. Za povšimnutie by sme vám chceli dať krásne vyvedenie motorových gonzol a rýhovanie krídiel i trupu. Je zreteľné, to isté platí i oknách kabíny a trupu. Považujeme model za pomerne vydarený i keď skôr určený pre skupinu zberateľov “holdujúcich” leteckej technike. Taktiež model môže poslúžiť základu novej zbierky s touto tématikou. V každom prípade má lietadielko u nás sympatie. Dávame palec hore.

Hodnotenie : 3,5/5

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

baner FB stránka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s