NISSAN TITAN (HotWheels)

Pre mňa pomerne neznámi model od NISSANu, ktorí sa vyrába výhradne pre americký trh. Pomerne veľa prvkov má spoločných s verziou NAVARA, ktorú poznáme na našom trhu. No model TITAN 2016 už je úplne niečo iné a neznáme. Dnes je však reč o TITAN CUSTOM 2010. Na rovinu hneď poviem, že neviem či sa mi páči, alebo nie… som z neho mierne konsternovaný 😀

Ako prvé čo ma na autíčku zaujalo bola jeho LowRide Custom úprava. Pôsobí aj troška komicky ak si predstavíte, že sa jedná o tvrdý Off-Road. No na druhú stranu je tým zaujímavejší. No poďme sa pozrieť na samotný dizajn a zhotovenie modelu od Hot Wheels (HW). Zvýraznenie línií a kontúr okolo dverí i kapoty sú zreteľné a výrazné. To isté platí o zvýraznení zadného čela a prednej masky, ktorá je však z plastu potiahnutého chrómom. Lak na autíčku má dostatočný pigment, no nájdete chyby v podobe prevrstvenia a “stekancov”. Viď zadné čelo. Osadenie potiskov je na dobrej úrovni, no i tu nájdete nedostatky spôsobené zrejme zlým odmastnením pred potiskom (logá HW a NISSAN). Chybu na plameňoch po boku karosérie autíčka som nenašiel (odsledované voľným okom).

REKLAMAGREENLIGHT Pumpy 3

“Presklenie” kabíny je tiež zaujímavé. Dizajnér zvolil bledozelené sklá ktoré “dofarbujú” celo chrómový interiér. Sklá zároveň ladia spolu so zeleným metalickým lemom na diskoch (OH5). Vcelku zaujímavé. Keďže ide o LowRide verziu, musela byť korba v strede vybraná, kvôli osadeniu súčastí náprav a tým pádom by bola v reále ako i u modelu nepoužiteľná. Podvozok autíčka ako so už spomínal je osadený širokými, 5 lúčovými kolieskami OH5 s metalickým zeleným lemom. Celo čierny polo lesklý podvozok ponúka množstvo detailov podvozku reálnej predlohy. V zadnej časti nájdete dvojicu výfukov, ktoré jemne presahujú pôdorys autíčka. Taktiež v oblasti náprav je veľa detailov, ktoré potešia. Myslím si, že HW autíčka si zaslúžia pozornosť o čom nasvedčuje ich pomaly narastajúca kvalita z roka na rok. Ešte sa vrátim k interiéru, ten je pomerne stroho pojatý a volant sa mi zdá príliš malý i na mierku 1/64, samozrejme, že je zas plný.

V každom prípade sa mi TITAN v tejto úprave javý ako zaujímavý. Nevravím, že je pekný či škaredý. Je to len môj osobný názor, proste je zaujímavý. Hodnotím ho priemernou známkou 3. Samozrejme, že set s označením DJD28 odporúčam, nájdete v ňom pekné kúsky ako napríklad TOYOTA TUNDRA, ktorej sa budem venovať v niektorom následujúcom článku.

Hodnotenie 3/5

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

Naspäť

baner DPM3

leták

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s