Mazda RX-7 (1/64)

obal1

Pozerám, a musí mi dať za pravdu isto viacero zberateľov HotWheels (HW), že poslednou dobou pribúda pomerne veľa kvalitných a zaujímavých predlôh. Smiešne na tom celé je, že sa objavujú v obchodoch, ktoré nie sú špecializované na hračky. Skvostom o ktorom sa budeme dnes baviť je Mazda RX-7, v peknom tmavomodrom “kabátiku”.
Zaujímavosťou predlohy bola pohonná jednotka, tzv Wankelov motor. Ide o spaľovací motor s vnútorným spaľovaním s rotujúcim piestom. Ale poďme k autíčku. Tmavomodrý kabátik veľmi pristane Mazde. Ryhovanie a línie modelu sú veľmi dobre prekryté lakom, ktorí nevykazuje slabú pigmentáciu a tiež bola dodržaná i čistota pri výrobe. Žiadne špinky pod lakom, žiadne poškodené miesta skeletu autíčka. Musím pochváliť. Taktiež potisky sú na dobrej úrovni a spolu s tmavým presklením kokpitu dotvárajú športový vzhľad modelu. Interiér sa nesie v duchu “ala HotWheels” prekvapí, poteší, ale i sklame (volant). Azda naj sexi pohľad na autíčko, je z boku. Štíhla predná línia, krásne prechádza do zadnej časti karosérie ktorej dominuje zadné prítlačné krídlo, vychádzajúce zo zadnej kapoty.

reklamaGREENLIGHT Pumpy 3


Samotnému podvozku modelu, dominujú jednoduché kolieska s diskmi v štýle BBURAGO z 80. rokov. Ale niet sa čo čudovať, keďže i samotná, reálna predloha autíčka pochádza z 80. rokov. Podvozok je dobre spracovaný i s detailmi, hlavne pri prednej náprave. Ako som už spomínal, HW poslednú dobu prekvapuje, množstvom modelov vychádzajúcich z reálnych predlôh a malá Mazdička RX-7 poteší nie jedného zberateľa. Vrelo odporúčam.
Hodnotenie 3+/5

Fografia od nášho čitateľa Hotovo Konečná Dovidenia 🙂

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

Naspäť

baner DPM3

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s