Custom ’67 Pontiac Firebird

obal.pngZaujímavý “custom” od HotWheels (HW) som si zadovážil ani nie pred týždňom a chcem sa podeliť o názor na toto autíčko, ktoré sa vyznačuje chýbajúcou prednou kapotou a prepracovaným motorovým priestorom. Troška nezvyčajná, no pôsobivá úprava.

Azda by som mal začať tam kde sa i vaše oči najviac budú dívať a to je motorový priestor. Celo čierny odliatok, zvýrazňuje blok motora, chladenie, priečne výstuhy a iné súčasti motora. Naozaj príjemný pohľad. Ten sa vám naskytne i pri pohľade na prednú časť autíčka, ktorej dominuje quarteto predných svetlometov a dokonale opracovaná hlboká maska Pontiacu. Slušne vyvedené i línie autíčka sú pôsobivé. Za povšimnutie stoja vytiahnuté predné i zadné lemy blatníkov, kľučky na dverách a tiež i zadné krídlo na kapote. Síce zadné čelo už nie je tak pôsobivé, ale dobre kopíruje reálnu predlohu. Škoda len farebných detailov, ktoré by model oživilo.

Lak, jemná strieborná metalíza nenesie nedostatky a dobre kryje i v ostrých uhloch. lakovú úpravu dopĺňajú matné, čierne doplnky na dverách i zadnom prítlačnom krídle. Interiér autíčka je v klasickej kvalite HW s modrým presklením. Dobre si všimnite športové sedačky ak budte pozerať do interiéru. Vcelku pekný pohľad.

reklamareklama na diecastplasticmodels 1

Celo čierny podvozok s detailmi reálnej predlohy, sú v oblasti prednej i zadnej nápravy, inak už len samé čítanie. Dobre zvolené široké kolieska, na zadnej náprave širšie ako na prednej, sú zvýraznené striebornými, lúčovými diskami. Na prvý pohľad jednoduchá úprava, i jednoduché autíčko. No na druhý, tretí i ten ďalší pohľad na autíčku vždy nájdete niečo nové a nové. Dávam autíčku 4 body z piatich a to len kvôli neštandardnej, no reálnej úprave autíčka.

Hodnotenie: 4/5

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

Naspäť

baner DPM3

 

One thought on “Custom ’67 Pontiac Firebird

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s