1950 Mercury & Odťahovka

obalI keď nie je celý model podľa reálnej predlohy, nedalo mi to, a musel som si zakúpiť túto súpravu. Zaujala ma nielen farebným dizajnom, ale i celkovým prevedením. Samozrejme, že je model určený pre deti, ale i zberateľský nadšenec modelov nepohrdne tým to kúskom od Maisto. Autíčka sú v mierke 1/64.

 

reklama na autíčkaOdťahovka

Nie je podľa reálnej predlohy a nie som schopný určiť či má, alebo nemá dobre prepracované a presné detaily. Ohodnotím aspoň kvalitu laku, ktorá je spolu s potiskom na dobrej úrovni. Lak som hodnotil iba na kabíne, ktorá je kovová, ostatné diely ako je korba a hydraulické rameno je z plastu. Do pozornosti by som dal kolesá spolu s červeným lemom, ktoré majú i dezén na pneumatikách. Nedostatkom by som hádam nazval nepresné osadenie sklenenej výplne kabíny, ktorá na čelnom skle nepresne lícuje so stĺpikmi. Podvozok auta, je jednoduchý, s náznakom osí a kardanovej tyče.

 

Ford Mercury 1950

Krásavec v každom ohľade. Asi takto by sa dal stručne charakterizovať model Ford Mercury. Nielen lak, ale i biely interiér krásne zvýrazňujú toto autíčko. Taktiež bočné línie a hlavne predná časť autíčka sú pôsobivé. Tmavo fialový lak, super kontrastuje s bielym interiérom. Veľmi príjemný efekt z autíčka dopĺňajú pneumatiky s bielo červeným lemom a chrómovými diskami. Chrómové doplnky, v dobrej kvalite, tiež dotvárajú efekt 50 rokov.

 

 

Línia autíčka má jemný defekt v spodnej hrane, kde nie sú dobre prekryté bielou farbou a presvitá základný tmavý lak skeletu autíčka. Mnohý by namietali, že i fialová farba má slabý pigment a v rýhovaní presvitá, ale opak je pravdou. Ide o zámer dizajnéra, ktorí týmto spôsobom chcel zvýrazniť kontúry autíčka. Azda jediným defektom, ktorí naozaj stojí za to, je osadenie skiel v ráme skeletu autíčka. Odsadenie je až neprirodzené a špatne dolieha. No plusom je detail, tesnenia okolo skiel. Biely interiér hodnotím ako efektný a spolu s chrómovým volantom dotvára exkluzivitu autíčka. Detaily na palubnej doske, ale medzi sedačkami na tunely pôsobia vierohodne. Sedačky majú dobre zvýraznené šitie. A plusom modelu je i osadenie interiéru na dverách.

Podvozok modelu je jednoduchý, ale nesie detaily ako sú nápravy, kardany a súčasti podvozkov. Priemerná hodnota detailov v mierke 1/64. Pneumatiky, podobne ako u odťahovky majú tiež dezén. Záverom hodnotím dvojicu autíčok ako priemer, ale z laického pohľadu ako efektné a pôsobivé. Za zmienku ešte by som dal i pekné predné svetlomety ktoré sú vsadené. Čiže “rezult” je tri hviezdičky z piatich.

Hodnotenie: 3/5

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

Naspäť

baner DPM3

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s