CUSTOM ´62 CHEVY PICKUP

Hranatý, “čapatý” a kompletne neforemný Chevy Pickup z roku 1962 je jedným z tých autíčok, ktoré dokonale pôsobia svojím výzorom v zbierke. No je už na každom z vás, či je pre vás autíčko pekné, alebo škaredé. Ja na rovinu vravím, že je škaredé, ale tým je v mojej zbierke jedným z “modelíkov”, ktoré na vás vždy dokážu zapôsobiť. Čo poviete? 🙂

Autíčko je robustnej konštrukcie v Custom úprave LowRide s pekným bielo modrým kabátikom. Naozaj sa mi tento dizajn farieb zapáčil na prvý pohľad. Naviac je dizajn farieb doladený modrým presklením kabíny. Bohužiaľ laková úprava je dosť na nízkej úrovni a vyznačuje sa vysokou chybovosťou, ktorá podlieha opracovaniu, respektíve odlievaniu skeletu. Autíčko muselo byť „umlatené“ pred lakovaním. No pokúsim sa nájsť ešte jeden Pickup, možno bdue kvalitnejší. Taktiež pigmentácia bielej farby je nedostatočná a pri ostrých uhloch stráca kryciu schopnosť. Naopak modrý potisk je na slušnej úrovni.

Samotný skelet autíčka je na pár nedostatkov, ktoré zrejme spôsobil výrobný proces a nie samotná odlievacia forma na dobrej úrovni. Nedostatky vo forme obitia som našiel prevažne na prednej časti autíčka pod prednou kapotou. Inak som zhodnotil, že línie a rýhovanie detailov je výrazné. Kabína je čierna v klasickom prevedení známe u Hot Wheels. Low Ride karosériu dopĺňajú široké kolesá s medeným lemom na diskoch a veľmi úzkou prednou nápravou. Celá konštrukcia je spádovaná smerom dopredu a predný nárazník je necelé dva milimetre od zeme. Prednej maske autíčka dominujú dva veľké predné reflektori a mriežky na vstup vzduchu do motorového priestoru. Plastové prvky sú veľmi precízne a výrazné. Podvozok autíčka je jednodielny, s množstvom iniciál od výrobcu, ale i detailmi pôvodnej predlohy. Za povšimnutie stoja výfukové vedenia, ktorých koncovky presahujú pred zadnou nápravou a zasahujú i do karosérie. Ako celok autíčko pôsobí mohutne, no vzhľadom k nedostatkom na skelete autíčka, ktoré som spomínal hneď na začiatku, dávam autíčku dva body z piatich. Ale nemať ho v zbierke by bola škoda.

Hodnotenie: 2/5

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

Naspäť

baner DPM3

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s