PORSCHE Macan Turbo (WELLY)

Padne do ruky ani neviete ako, a už ho máte aj v poličke. Sú modely ktoré zvažujete kúpiť. Sú modely, ktoré musíte mať a sú modely, ktoré máte a ani neviete prečo a kedy ste ich zadovážili. A presne o tretej skupine modelov bude dnes troška reč a priblížime si model od WELLY, Porsche Macan Turbo v  mierke 1:36 – 1:39.

Autíčko má niekoľko predností vychádzajúce z reálnej predlohy. Jednou z nich je celo-sklená strecha a pomerne pôsobivá predná časť, nasávacie mriežky vzduchu. Jemná modrá metalíza, nesie iba minimálne prvky chybovosti, sem tam nájdete pod lakom smietku. No množstvo detailov vynásobí kladné stránky ktoré WELLY vložilo do modelu. Pôsobivým prvkom je pomerne dobre vypracovaná palubná doska s množstvom detailov. Do interiéru je možno nahliadnuť cez otváracie dvere na ľavej i pravej strane. Bohužiaľ len predné sú pohyblivé. Tu zoznam pohyblivých častí končí, samozrejme spolu s kolieskami. Do pozornosti by som rád dal dobre zvýraznené rámy okien s prachovým tesnením. Dobre vyvedené disky znásobujú dravého ducha predlohy „angličiaku“ a opäť potvrdzujú, že Porsche vie čo robí. Vráťme sa ale k modelu. Použité vkladané doplnky, nie sú zo skupiny TOP, ale dá sa na to pozerať. Zadné svetlá sú jemne vyblednuté a osadenie zadného okna do kapoty troška nepasuje. Chýbajú mi tu i zrkadlá na spätných zrkadielkach. A taktiež zvýraznenie, respektíve farebné odlíšenie strešných líšt na batožinu by sa hodilo.

No i tak hodnotím autíčko za necelých 6€ ako vydarené. Ale podvozok dojem vylepšuje 😊 je síce z jedného kusu plastu, ale forma je vcelku detailná a pôsobí reálne. Množstvo prvkov pôsobí naozaj super. V záverečnom hodnotení by som autíčku dal zrejme štyri body z piatich, no pre niektoré chýbajúce zvýraznenia detailov bod uberiem a dám autíčku tri body, čo nie je vôbec zlé.

Hodnotenie: 3/5
hodnotenie

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

Naspäť

baner DPM3

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s