Austin Seven Saloon Westminster Green

1Modelová rada od spoločnosti OXFORD z Anglicka je pomerné široká a rozsahom zamerania modelov tiež veľmi rozmanitá. Vybral som si zo zbierky malý Austin Seven vo verzii Saloon (kód produktu 76ASS004), a predstavým vám jeho dokonalosť v mierke 1:76. Ide o malú mierku, ale OXFORD sa vie veľmi dobre popasovať s vypracovaním detailov. No veď posúďte sami.

Dvojfarebná kabína v zelenej a čiernej, delená krémovou linkou okolo rámov okien a celého autíčka krásne dotvára dojem doby dávno minulej. Dokonale vyvedené detaily ako sú už spomínané rámy okien, kľučky na dverách i “rebrovanie” prednej kapoty naboku nezaniká vo vrstve laku. Naopak, dodáva tomu dojem, že i pri tak malej mierke je predná kapota pohyblivá a dá sa otvoriť, no bohužiaľ nie je to tak. A okrem pohyblivých kolies nie je na autíčku nič pohyblivé. Taktiež nástupné lišty v čiernom lesklom nátere majú detailne vypracovanú proti šmykovú úpravu.

Výplet kolies je vcelku zaujímavo prevedený. Je namaľovaný na transparentných diskoch, ale na vierohodnosti a dobrej predstavivosti to neuberá. Predná maska s chladičom nesie logo Austin, ktoré je pomerne dobre čitateľné cez zväčšovacie sklo. Taktiež ŠPZ na prednej i zadnej strane je dobre čitateľná. Svetlomety sú maľované. Interiér kabíny je celo čierny a dobre vypracovaný vzhľadom k danej mierke. na dverách však chýba polstrovanie. Podvozok autíčka je uchytený skrutkou spolu s kabínou a nesie prvky rámu konštrukcie. Samozrejme všetko na podvozku podlieha stavu modelu a jeho uchyteniu náprav. Okrem loga OXFORD už na autíčku, respektíve na podvozku nenájdete nič iné.

Hodnotenie: 3/5
hodnotenie

Text a Foto: Diecast & Plastic Models

Troška histórie:
Austin Sedem bolo vozidlo, ktoré navrhol sir Herbert Austin v roku 1921 v spojení s mladým navrhovateľom Stanley Edge z továrne v Austine v Longbridge. Toto je dlhá prepravná verzia modelu Austin Seven De Luxe RN, ktorý vyrábal Austin Motor Company medzi rokmi 1931 a 1932. Štandardný model bol predstavený pred desiatimi rokmi a bol jedným z najobľúbenejších áut vyrábaných vôbec pre britský trh, 290 000 medzi 1922 a konečnou produkciou v roku 1939. Verzia RN bola o 6 “dlhšia ako štandardná Austin 7 s príslušným zvýšením zadnej dráhy a bola identifikovaná číslom karosérie vyrazeným za otvorom ručnej brzdy na prevodovom tuneli s prefixom RN.

(Ne)páčil sa vám článok, alebo fotografie? Nižšie v komentároch nám môžete zanechať odkaz. Ďakujeme.

Naspäť

baner DPM3

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s