’68 El Camino (Hot Wheels)

obal.jpgA mám tu ďalšie “sexi” autíčko od Hot Wheels. El Camino z roku 1968, ktoré sa dostalo do pôsobivého zeleného kabátu, spolu so sústavou výfukov na korbe. Ide o “custom” návrh so športovými, širokými kolesami, ktoré vzbudzujú dojem veľmi silného stroja, ideálneho na šprinty na krátke úseky. Celkovo autíčko pôsobí robustne a krásne, pre každého zberateľa angličákov, ide o super kúsok do zbierky 🙂

Štíhla línia autíčka, s krásne splývajúcou zadnou časťou kabíny do korby, na ktorom je umiestnená súprava výfukov, vždy zapôsobí a podľa mňa ide o jedno z najkrajších áut, ktoré boli v minulosti vyrábané. Taktiež zelený kabát spolu s “race” pruhmi a potiskom HW pôsobí dosť príjemne a pôsobivo. Detaily autíčka sú pomerne výrazne ako napríklad kľučky dvier, či znázornené “blinkre” na predných blatníkoch. Predná celo chrómová maska je detailne prepracovaná a je zároveň i súčasťou podvozku. Okrem priznanej časti podvozku tu máme ešte bočné chrómové lišty medzi nápravami a zadný nárazník. Na podvozku sa okrem iniciál výrobcu a názvu autíčka, nachádzajú v oblasti náprav i zvýraznené prvky reálnej predlohy. Atypické je orientovanie popiskov, ktoré je obvykle pozdĺžne s autíčkom, no teraz sa HW rozhodlo popisky umiestniť kolmo na línie autíčka.

Transparentné okná, sú sú bez akéhokoľvek odtieňu a ukrývajú celo čierny kokpit. Pomerne dobre zvýraznené detaily kabíny, okrem volantu potešia oko zberateľa. Ďalším zaujímavým prvkom je už spomenutá súčasť výfukov s výfukovým vedením, a celo prekrytou korbou lešteným plastom. Celkovo hodnotím autíčko ako veľmi krásne a dobre doplní moju zbierku “angličákov”.

Krátku video recenziu na tento model od  Sendotube nájdete v odkaze TU .

 

8.jpg

Hodnotenie: 3/5
hodnotenie

Text a Foto: Diecast & Plastic Models

Nezabudnite prosím ohodnotiť náš článok. Váš názor nás poteší. Ďakujeme.

Tiež doporučujeme:

El Camino 1971 (Hot Wheels)

6

Naspäť

baner DPM3

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s