Lamborghini Huracán LP 620-2

0Dnešnú trojicu Lamborghini Huracán LP 620-2 Super Trofeo som dnes doplnil o zelenú verziu a myslím si, že si zaslúžia pár riadkov. Budem hodnotiť model všeobecne a ku každému autíčku zvlášť pridám jeho klady i zápory. Možno sa vám to na prvý pohľad zdá zbytočné, no v mnohých detailoch sa líšia, hovorím prevažne o zhotovení, respektíve výrobnom procese.

Mnoho výrobcov modelov siahlo už po Super Trofeo a vyhotovilo jeho vernú či nevernú 🙂 repliku. A mnohým sa to i podarilo. Pri autíčkach HotWheels (HW) bohužiaľ, alebo vďaka bohu nemôžeme hovoriť o precíznosti, či dokonalosti. V podstate jednoduchosť modelu je jeho prednosťou. Koncepčne sa HW dobre popasovalo s návrhom autíčka a pomerne dobre kopíruje reálnu predlohu. Jedinou veľkou výčitkou je lem predných blatníkov, kde HW upustilo od kolmej časti blatníkov a navrhlo model s plynulým oblúkom. Podvozok autíčok je úplne holý, bez akýchkoľvek náznakov súčasti podvozkov a myslím si, že je to škoda.

Pri žltej verzii Lamba by som vytkol kvalitu laku, ktorú HW evidentne namiešalo veľmi riedko a steká z ostrých hrán. Nízka pigmentácia farby dostatočne uškodila drobnému zážitku z modelu.

Zelená verzia je už na tom o čosi lepšie a farba dostatočne kryje i ostré hrany a nevykazuje slabú pigmentáciu. Na mojom autíčku však troška chybuje potisk, hlavne na prednom logu, ktoré utieklo troška z lemu loga Lamborghini a býček si skáče na polovicu mimo “ohrady” 🙂

Strieborné Lambo hodnotím čo sa týka laku i potisku ako najlepšie z celej trojice. Treba však podotknúť, že ako jediné má na sebe metalický lak. Možno práve ten napomáha skryť nedostatky autíčka a jeho spracovania.

zelené6.jpg

V každom ohľade som rád, že sa mi do dnešného dňa podarilo zadovážiť aspoň túto trojicu Super Trofeo a verím, že i mnohý z vás si našli zaľúbenie v Lambo angličákoch, tak ako ja.

Hodnotenie: 2/5
hodnotenie 2_5

Text a Foto: Diecast & Plastic Models

Nezabudnite prosím ohodnotiť náš článok. Váš názor nás poteší. Ďakujeme.

Naspäť

baner DPM2

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s