MERCEDES-BENZ ZETROS (MAJORETTE)

0Pre úspech článku o “prckovi” ZETROS od MAJORETTE (MJTT), v požiarnickej verzii, som sa rozhodol zaradiť do zoznamu i ďalšiu verziu ZETROS a to v lesníckej úprave transportéru na kmene stromov. A je sním rozhodne viac zábavy ako s požiarnickým autíčkom, veď posúďte sami…

Už na prvý pohľad vás zaujme korba s nákladom kmeňov a otočné nákladné rameno. Mimochodom, všetko je z plastu okrem kabíny. Plastové diely by som hodnotil ako priemerné, bohužiaľ s veľkým množstvom odpichov z foriem v ktorých boli odlievané. Pomerne dobre zoskupenie drobných detailov, opäť načrtá reálnu predstavu modelu. K tomu dopomáha i nasávanie vzduchu do motora vyvedené nad strechu autíčka a dvojica vsadených majákov na streche. Lakovanie kabíny je podpriemerné. Vykazuje nízky pigment farby respektíve rozriedenie a na ostrých hranách presvitá podkladová farba. Predné svetlomety sú len farebne zvýraznené, čo už ale neplatí o lepenom logu Mercedes-Benz. Mierka je opäť 1/104.

Celo plastový rám nenesie veľa reálneho vzhľadu, tak sa aspoň troška pokochám pekne vyvedenými kolesami, ktoré som prezentoval už pri predošlom Zetrose v požiarnej verzii. Tie samé sa jednoducho hodia na každý model Zetros od MJTT.

Hodnotenie: 3/5
hodnotenie

Text a Foto: Diecast & Plastic Models

Nezabudnite prosím ohodnotiť náš článok. Váš názor nás poteší. Ďakujeme.

Naspäť

baner DPM2

2 thoughts on “MERCEDES-BENZ ZETROS (MAJORETTE)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s