CATERPILLAR Set (TOYSTATE, 1/94)

Trošičku dnes “pomlsáme” nad stavebným setom, ktorí v licenčnej úprave ponúka spoločnosť TOYSTATE. Mimochodom tento troj-set si môžete zakúpiť v širokej sieti dobre známeho predajcu hračiek na Slovensku, ale i v Českej republike. Modely sú celokovové s plastovými doplnkami v mierke 1/94.

Začneme kolesovým dozérom CAT 980K, ktorí ma hneď zaujal masívnou motorovou korbou umiestnenej nad zadnou nápravou. Samozrejme, že na prvý pohľad si všimnete kĺbov pohyblivých častí, ktoré by ste inak na reálnom stroji asi ťažko hľadali. Ale až na tento nedostatok sa modely javia pomerne slušne prepracované. Kolesá na dozéry sú gumové, možno ich stlačiť medzi prstami. Majú dezén a drobnosti ako skrutky na diskoch tu nájdete tiež. Samozrejme, že veľa detailov je zjednodušených, ba dokonca i vypustených výrobcom, no ani tento fakt nekazí  celkový dojem a prirovnával by som to k modelom od ERTL, mnohý z vás aspoň tých vekovo starších zberateľov si na túto značku spomína.

Prejdime k pasovému buldozéru CAT D7E. Ide o strednú triedu buldozérov z produkcie Caterpillar, ale za to o najpoužívanejší model na svete z ich produkcie. Opäť sa na modely okrem pásov nájde i pohyblivá súčasť, ktorou je predná radlica. Pásy troška odstávajú, ale pri jazde modelu sa nestrhnú. Okrem dekálov, modely dopĺňajú i farebné zvýraznenia ako napríklad hydraulické tyče. Taktiež kabíny sa vyznačujú miernymi detailmi, ale u týchto modelov sa výrobca zameral hlavne na exteriér a funkčnosť i bezpečnosť pre deti od 8 rokov.

Asi najzložitejší no zároveň najdrobnejší model zo setu je bager CAT 320E. Opäť ide o strednú triedu bagrov z produkcie Caterpillar a opäť o najrozšírenejšiu. Model má krásne prepracované rameno s “lyžicou” a to i vrátane hydraulického vedenia, farebne zvýraznené. Pohyblivý podvozok spolu s otáčavou nadstavbou taktiež doľaďujú realistický vzhľad modelu. Kabína je prepracovanejšia oproti predchádzajúcim dvom modelom.

V skratke povedané, ide o príjemné prekvapenie a za necelých 15€ ide o kultivovanú sadu plnohodnotných modelov pre zberateľa stavebnej techniky. Samozrejme u mňa tieto modely nedominujú, ale musel som ich mať v zbierke. Vrelo odporúčam 🙂

Hodnotenie: 4/5
hodnotenie

Text a Foto: Diecast & Plastic Models

Nezabudnite prosím ohodnotiť náš článok. Váš názor nás poteší. Ďakujeme.

Naspäť

baner DPM2

 

One thought on “CATERPILLAR Set (TOYSTATE, 1/94)

  1. Pekna recenzia. Hned som si spomenul na ERTL modely. Nedavno sme boli s detmi u mojich rodicov a vytiahol som moje stare hracky. Medzi nimi boli dva ERTL-e. Tym kovovym modelom takmer nic nebolo, co sa nedalo povedat o niektorych plastovych hrackach. A hovoril som si, ze skoda ze nieco podobne nevyrabaju aj teraz. A predsa vyrabaju 🙂

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s