1.časť – BISMARCK (Vojnové lode 20. Storočia)

00Na pultoch novinových stánkov sa začali objavovať v blistroch balené vojnové lode prevažne z čias druhej svetovej vojny pod označením “Válečné lode” v mierkach 1/1000 a 1/1250. Cena do 4€, za ktorú sa predáva jeden model nie je závratná a celkovo 6 modelov v sérii vie urobiť pekný základ novej zbierky lodí. Modely nesú značku DeAgostini, mnohým zberateľom známa prevažne z oblasti automobilových modelov.

0

Prvý model ktorí sme si pre vás pripravili je známi nemecká vojnová loď BISMARCK. Vo svojej dobe išlo o veľmi obávanú zbraň 3. ríše a z histórie vieme, že spojenci vynaložili nemalé úsilie na jej dolapenie a potopenie. Svojím výtlakom až 53000 ton bol na svoju dobu jedným z najväčších námorných kolosov avšak úsilie spojencov bolo zavŕšené 27.mája (květen) 1941, kedy bol BISMARCK potopený.

Treba si uvedomiť, že ide o lacný model, a k tomu je prispôsobená i výroba náročnosť na detaily. Preto by ste nemali očakávať výraznú kvalitu a množstvo do podrobna prepracovaných detailov. Skôr ide o model, ktorí ma aspoň priblížiť ako taký Bismarck vyzeral a myslím si, že to sa DeAgostini podarilo. Model je usadený na plastovom podstavci a jeho celokovová konštrukcia s plastovými doplnkami pekne zapadne do poličky s modelmi. Áno, hlavná časť lode, tj. paluba je kovová. Model je dlhý necelých 20 centimetrov. Oficiálne by som dal modelu 3 body, no musím byť objektívny a udeliť len dva body a to z toho dôvodu, že model nesie prvky “šlendrianského” usadenia detailov.

Hodnotenie: 2/5
hodnotenie 2_5

Text a Foto: Diecast & Plastic Models

Nezabudnite prosím ohodnotiť náš článok. Váš názor nás poteší. Ďakujeme.

Naspäť

baner DPM2

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s