MERCEDES-BENZ ZETROS (MAJORETTE)

obal.pngSpoločnost MAJORETTE (MJT) produkuje čoraz viac “angličákov” v lepšej kvalite ako sme boli zvyknutý a viac pozornosti venuje detailom, i keď stále je čo vylepšovať. Dnes som si dal do hľadáčika model požiarneho špeciálu od M-B pod názvom Zetros. Pôvodnou predlohou je modifikácia Zetros 2733 (6×6) s nosnosťou až 10 ton nákladu a poháňaný je 76,2 litrovým, šesť valcom s výkonom 240kW. Poďme sa pozrieť ako sa s jeho replikou popasovalo samotné MJT.

Ako je už zvykom u MJT, model je dodávaný v pevnom blistri na hrubom plne farebnom kartónovom papieri. Pomerne veľký kúsok “angličáku” i keď len v mierke zhruba 1/104 neváži veľmi veľa 🙂 okrem kovovej kabíny, je všetko z plastu a myslím si, že tu nás výrobca ochudobnil, neviem ako by sa s tým popasovalo SIKU.

Plastový rámový podvozok nesie veľa prvkov ktoré znázorňujú detaily predlohy a spolu so sadou šiestich pneumatík pôsobí i na tak malej mierke efektne. Človek si hádam ani rýchlo neuvedomí o akého veľkého “drobca” sa v skutočnosti jedná. Nadstavba je celo plastová a okrem vodného dela, sú všetky detaily pevnou súčasťou formy, a zvýraznené iba farbou.

Kovová kabína s pomerne jednoduchým interiérom, má výrazne línie hlavne v prednej časti masky chladiča a blatníkov, v ktorých sú usadené predné svetlomety. Farba na kabíne je so slabým pigmentom, a je na ostrých hranách vidieť podkladová farba. To považujem za nedostatok na modely, ktorí mal byť celo kovový ako závažný. Na spodnej hrane čelného skla, výrobca priznal dvojicu stieračov, čo naopak považujem za pokus o viac detailov. Znova sa opakujem ide o mierku cca 1/104.

Celkovo model hodnotím ako potrebný v zbierke “angličákofila”, taktiež pre vás ostatných čo zbierate požiarnu techniku, by tento kúsok nemal ujsť.

Hodnotenie: 3/5
hodnotenie

Text a Foto: Diecast & Plastic Models

Nezabudnite prosím ohodnotiť náš článok. Váš názor nás poteší. Ďakujeme.

Naspäť

baner DPM2

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s