McLaren P1 (KiNSMART, 1/36)

Spoločnosť KiNSMART (KIN) už nemusíme podrobnejšie predstavovať, postupne si i tento čínsky výrobca “LowEnd” modelov nachádza cestu do detských izieb, ale i poličiek zberateľov. Niekoľko modelov už v zbierke mám a ich kvalita je viac ako dobre porovnateľná so značkami ako je BBURAGO a WELLY a MAISTO a dovolím si tvrdiť, že v mnohých aspektoch tieto renomované značky predbieha. Dámy a páni, predstavujem vám McLaren P1 v mierke 1/36.

Model sa vyznačuje členitou, ale pôsobivou líniou s veľkým čelným sklom, prechádzajúce až dozadu nad motorovú časť. Jediným prerušením je vstup nasávania vzduchu z karbónových vlákien. Sexi línie podtrhuje i pôsobivá oranžová metalíza, ktorá dokonale kryje i na miestach označených ako ostré. Chybovosť laku je tu a tam zreteľná viacmenej po nešetrnom zaobchádzaní pri výrobe.

Pohyblivé časti okrem kolies, sú i netradične vyklopné dvere dohora, ktoré ukrajujú i časť strechy a prechádzajú až ponad čelné sklo. Veľké “macaté” spätné zrkadlá na dverách, však nie sú osadené zrkadlom, ani farebným znázornením. Po otvorení dvier sa nám naskytne pohľad na celo čierny interiér, ktorí síce absentuje farebnými zvýrazneniami, no členitosťou a prepracovaním detailov nás prekvapí.

Krásnou bočnou líniou autíčka sa dostaneme na zadnú časť, azda k najfamóznejšiemu prvoku celého modelu. Ozančil by som ho priam za umelecké dielo, ale to by si asi viacerí z vás mysleli, že mi … no na rovinu, podľa môjho pohľadu ide o jeden z najpriťažlivejších “zadkov” na planéte 😀 Sada difuzorov vytvárajúcich prítlak i veľký výfuk, netradične usadený v strede zadného čela dotvára majstrovské dielo originálneho Mclarenu, no u KINu sa podarilo i v tak malej mierke doladiť a verne napdobniť túto časť vozidla. Celú škálu pozitív uzavriem vsadenými koncovými svetlami z číreho plastu. Mnoho iných výrobcov by zrejme išlo cestou farebného zvýraznenia, alebo úplného vysadenia. No spoločnosť KIN sa rozhodla model prepracovať a dielo sa podarilo.

Poďme si odpočinúť od rozjarených očí a spokojných povzdychov a venujme sa podvozku. Tu už príde jemné vytriezvenie. Síce je podvozok osadený “quatrom” pneumatík s krásne vyvedeným dezénom a viac lúčovými diskami v matnej čiernej farbe a dokonca i vyvedenie poistných skrutiek je zreteľné. No samotný podvozok je strohý a okopírovaný z technického výkresu nejakej kotolne. Spoločnosť KIN nám v tomto smere dosť ukradol a nedal nám šancu, aby sme si viac predstavili reálnu podobu podvozku.

13.jpg

Záverom by som chcel dať do popredia fakt, že model je v cenovej hladine do 10€ a je z čisto čínskej produkcie. No i tak nesie kvality, ktoré stoja za povšimnutie. Nezatracoval by som ani pohon, ktorím je osadená zadná náprava, narovinu 😀 ako keby tam ani nebol 😀 Proste a jednoducho hodnotím McLaren P1 od KIN ako vydarený kúsok i keď má ešte svoje detské muchy.

Hdnotenie: 3/5
hodnotenie

Text a Foto: Diecast & Plastic Models

Nezabudnite prosím ohodnotiť náš článok. Váš názor nás poteší. Ďakujeme.

Naspäť

baner DPM2

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s