Mercedes-Benz Targa Florio 1924

7Model ktorí vám dnes prezentujeme a chceme troška priblížiť, pochádza zo zbierky pána P.Jurčíka, ktorého sme i troška vyspovedali. Ide o model Mercedes-Benz Targa Florio 1924, celokovový model s plastovými doplnkami vyrobila v mierke 1/18, spoločnosť CMC, ktorú mnohý z vás isto poznajú. Pre tých, čo nemajú to šťastie vlastniť tento model je prevažne určená naša foto recenzia modelu.

  • Ako dlho sa venuješ zberateľstvu modelov? A čo na to tvoja rodina a známi?

Cca 8 let. Manželka se s tím už začíná pomalu smiřovat, a koníček jako takový ji nevadí, jen ta náročnost jak na finance, tak i na prostor 🙂

  • Prečo si zaradil tento model do zbierky? Je to tvoje zameranie?

Mám pouze tento jeden kus od tohoto výrobce, chtěl jsem si vždy nějaký  ” osahat “, abych se sám přesvědčil, zda cena odpovídá kvalitě a za mě  s klidným svědomím můžu říci že ano, cena odpovídá kvalitě.

  • Ako by si celkovo hodnotil kvalitu detailov a celkové spracovanie?

Jedním slovem – famózní.

  • Nájdu sa na modely aj nedostatky, ktoré by si vytkol?

Žádný nedostatek jsem nenašel.

  • Ak áno, budeš sa ich snažiť odstrániť?

Pokud by nějaký měl, určitě ne, nechal bych ho v původním stavu, aby neztratil zásahem na ceně.

  • Čo pánuješ do budúcna v oblasti zberateľstva?

Pomalu kupovat modely, který mě zaujmou  a o výrobu vlastního modelu…

Model od CMC je skvostom v “modelarčine”, už len fakt že rukoväť ručnej brzdy a volant je potiahnutá pravou kožou a ručne robený oceľový výplet robia z tohto modelu ako to povedal už jeho majiteľ, jednoducho famózny. Taktiež odpruženie podvozku, sú skladané listové perá (6 listov), viečko nádrže sa dá otvoriť a množstvo pohyblivých a funkčných prvkov a to vrátane otočnej štartovacej kľuky, navnadia naozaj nie jedného zberateľa k jeho kúpe. Cena modelu sa pohybuje okolo 250€.

Prajeme pánovi Jurčíkovy v jeho záľube veľa úspechov a pri stavbách svojich modelov pevnú ruku a presné oko. A veríme, že sa s nim ešte stretneme v niektorom z našich príspevkov.

Text: Diecast & Plastic Models  Foto: P.Jurčík

Nezabudnite prosím ohodnotiť našu recenziu. Váš názor nás poteší. Ďakujeme.

2 thoughts on “Mercedes-Benz Targa Florio 1924

  1. I keď ide o drahý model, je na ňom čo vylepšovať. Na jednej strane konštruktéri CMC sa snažia modely robiť čo najvernejšie, s funkčnými detailmi, čo je pekné, ale na druhej strane zbytočné keď ho zle poskladajú. Konkrétne u tohto Mercedesu je funkčná aretácia ručnej brzdy. Pekný detail, avšak! Až na to, že funguje presne naopak k vôli zle namontovanému ozubenému hrebeňu. Zarážajúce je, že aj napriek upozorneniu výrobcu sa nič nezmenilo. Už na prospektoch pripravovaných noviniek M-186, M-187 a M-203 je vidieť rovnaká chyba. Zmenili len štartovné číslo a hlavne cenu.

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s