6.časť – Solíme…

Tak a máme sestavný podvozek, prodloužený rám napojené díly karoserie s korbou, spasovaný a hotový interier a motorový prostor…. Idea nebyla postavit rezavé auto ale opotřebovaného dělníka s náznaky rzi v koutech.

Jak na to? To jsem si taky říkal a po několika desítkách hodin studování fotek, procházení modelářských for jsem zvolil postup, který se používá spíše u patinování bojové techniky…no a taky proto, že jsem v podstatě NEVĚDĚL, do čeho se pouštím.

Jako základ jsem připravil podklad původního laku obroušením plátnem 600 tak aby další vrstvy nenarazily na mastná nebo nerovná místa. Posléze jsem nastříkal komplet kabinu a korbu základní barvou. Na rezavé vraky se dá použít i základovka ve spreji od Motipu, ideální je použít nejdříve černou a pak klasickou hnědo červenou přes černou, tmavá barva vždy ztmaví vrchní nástřiky a naopak…. Po dokonalém zaschnutí jsem se jal vymejšlet masky…solí… Je to klasická technika, kdy se povrch naruší popraškem vody a plochy, které chcete maskovat, se zasypů solí, voda zaschne a krystalky soli drží, některá technika využívá i lak na vlasy, barva pak imituje loupání.

No já jsem  ale ve velkém měřítku a tak jsem zakoupil balík hrubozrné soli a vstoupil do neznáma…

Zajímavé je, že sůl zůstane na “logických” místech a ostatní plochy zůstanou bez ní. Barvu jsem zvolil zelenou a zkoušel stříkat, pistole musí být ve větší vzdálenosti s níským tlakem aby krystaly soli nesfoukávala…

Text a Foto: R.Baroch

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s