Toyota AE-86

Autíčko drsných tvarov z konca osemdesiatych rokov. S pruhmi, ktoré “excelentne” zvýraznia jeho športového ducha a červený interiér nabudí dojem snobskej triedy naozaj vierohodne kopíruje uvažovanie a mladého človeka,ktorí v tej dobe po tomto aute túžil. Myslím si, že dizajnér pri návrhu tohto autíčka nás chcel vrátiť do tej doby, že chcel, aby sme opäť vedeli, ako to bolo voľakedy “romantické” 🙂

Toyota AE86 je malý ľahký automobil typu kupé, ktorý automobilka Toyota vyrábala v rokoch 1983 až 1987, v rámci piatej generácie Toyoty Corolly. AE86 sa vyrábala v dvoch karosárskych verziách ako trojdverový hatchback a dvojdverové kupé. Okrem toho existujú dve verzie prednej masky – Trueno (s vyklápacími svetlami) a Levin (s pevnými svetlami). V Japonsku bola AE86 známa ako Hachi-Roku (ハチロク), čo v preklade znamená “osem-šesť”.

6

Začnem hodnotením rýhovania a karosérie. Myslím si, že naozaj dobre zvýraznená maska a predný spojler naznačia, že sa dizajnér vyhral s detailmi a to i vrátane pridaného, skrutkovaného lemu na blatníkoch vzadu i vpredu. Vynikajúco vyvedené kľučky i viečko nádrže ma utvrdili na pedantnom postupe pri výrobe, respektíve návrhu tohto autíčka. Zadná časť so sústavou koncových svetiel je tiež výrazná a veľmi potešila.

Červený interiér skovaný pod jemne dymovými sklami, na čelnom skle dokonca vyvedené i stierače, pekne dotvori atmosféru 80. rokov.  Riadenie je na pravej strane a spústa detailov vrátane rýchlostnej páky je slušne navrhnuté a dokresľujú reálny vzhľad. Lakovanie v striebornej metalíze je bezchybne, to už bohužiaľ o potiskoch nemožno povedať. Logo HW na pravej strane úplne zaniká.

Povedzme, že čierny podvozok Toyoty je zaujímavý. Nevyniká množstvom detailov, ale usporiadanie výfukového vedenia je “sexi” 😀 a to i vrátane koncovky výfuku, ktoré ako jediné vystupuje z podvozka, aby dotvorilo reálny vzhľad modelu. Vzhľadom k tomu, že autíčko je nevýrazne sa budte čudovať, že mu dávam až 4 hviezdičky z piatich. No získalo si ma tým, že dizajnér zakomponoval do autíčka ducha 80. rokov a tým si ma získal.

2

Hodnotenie: 4/5
hodnotenie

Text: Rowano  Foto: Diecast & Plastic Models
zdroj: wikipédia

Nezabudnite prosím ohodnotiť našu recenziu. Váš názor nás poteší. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s