RANGE ROVER Evoque

Už sme tu mali pred nedávnom podobný, možno i identický model Evoque od MAJORETTE v mierke 1/52 (článok). A dnes by sme vám chceli predstaviť jeho konkurenta od Matchbox v mierke 1/64. Každý má čo do seba a spojením oboch autíčok by možno vznikol skoro dokonalá zmenšenina originálu. Veď posúďte sami.

Autíčko vyniká hlavne prepracovanosťou detailov v oblasti predných i zadných svetiel, ktoré je docielené lepením dekálov. Taktiež vrchná časť kabíny má čisté línie, no v detailoch samotnej karosérie už autíčko zaostáva. Avšak líniu a tvar výrobca dodržal pomerne dobre a detaily majú výrazne ryhovanie i hrany a priveľmi nezanikajú. Nálepky sú pomerne dobre čitateľné i voľným okom a predná maska keď je plochá, nálepka vytvára očný klam 3D. To samé sa týka i zadnej časti, kde nálepky dobre vylaďujú reálnu predlohu.

Podvozok je plytký a málo výrazny, tu by som sa skôr prikláňal k verzii od MJTT. Naopak kolesá i keď len s dezénom po vonkajšej hrane kolies pôsobia vierohodnejšie a krajšie u MTX. Keď som si kupoval model od MTX a MJTT nevedel som, že sa nájde toľko rozdielov ako každá spoločnosť pristupuje k návrhom a výrobe rovnakých modelov, ale ako vzorka to myslím postačí. MJTT hrá do karát i fakt, že má pohyblivú zadnú kapotu. No verdikt asi nechám na každom z vás, ktorí sa vám viac páči?

Text: Rowano  Foto: Diecast & Plastic Models

Nezabudnite prosím ohodnotiť našu recenziu. Váš názor nás poteší. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s