Dodge Charger SRT8

Z času na čas HotWheels (HW) vyprodukuje autíčko, ktoré vyniká medzi ostatnými potiskom , tak ako napríklad dnešný požiarnický “špeciál” od Dodge. Nejde síce o presne určený model s reálnou požiarnickou predlohou, ale mne sa páči  a zasluhuje si miesto v našej galérii.

Krásna červená farba, skoro až “ala Ferrari” je sýta a dobre kryje i hrany a ostré uhly. Taktiež tampo print je vo veľmi dobrom stave a je pomerne slušne čitateľný. Oproti obrázkom z internetu, ktoré som si odsledoval, je ten môj potisk na veľmi dobre úrovni. Spolu s čírymi, žltými sklami vyniká autíčko medzi ostatnými i vďaka veľkej osmičke na streche modelu. Cez pomerne veľké sklá je dobrí výhľad do slušne vypracovaného interiéru.

Rýhovanie a zvýraznenie prvkov na karosérii sú dostatočné, hlavne v oblasti prednej masky. Menej už na zadnej strane. Kontúry zadných svetiel sú plytkejšie. Dizajn autíčka je pekne doplnení zadným prítlačným krídlom, nasávacím otvorom vzduchu na prednej kapote a mohutnými 5 lúčovými diskami, s bielym lemom. 

Podvozok autíčka je na môj vkus strohý i keď HW niektoré súčasti podvozku reálnej predlohy priznal, v tom to prípade je to jednoducho strohé a nevýrazné. V zadnej časti vystupuje dvojica výfukových koncoviek cez okraj karosérie, ide o jediný prvok podvozku, ktorí vyniká a dopĺňa tvar autíčka Celkovo hodnotím autíčko ako priemer u produkcie HW i keď vyniká svojim sfarbením a určením.

Hodnotenie: 3/5
hodnotenie

Text: Rowano  Foto: Diecast & Plastic Models

Nezabudnite prosím ohodnotiť našu recenziu. Váš názor nás poteší. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s