5.časť – Interiér a farbenie

Tak se nám to pomalinku začíná rýsovat.  Součásti podvozku jsou i “side step” plechy, které můžeme vyrobit např ze zbytků, z plastových desek a pod..  Lepení těchto nesourodých dílů je dobré dělat kvalitním vteřinovým lepidlem a spoje, pokud je potřeba, tmelit vteřinovým gelem nebo karosářským tmelem.

Dál pokračujeme se rzí a špínou na podvozku a interiéru. Používám techniku napouštění, které může vytvořit mapy. Ty se zatlumí prachem a špínou od Síry a tmavá místa se zvýrazní washem.

20160727_193714

Následuje odřená a oprýskaná přístrojovka…u těchto dílů je třeba trochu přemejšlet, viděl jsem rezavýho Trabanta jako model a dost jsem se divil :)… prostě přemejšlet o materiálech, podívat se na fotky a mít soudnost, co ještě jooo a co už je moooc… 🙂

Následuje spasování a ukotvení rámu ke karoserii budky a korby…nebo opačně, jak kdo chce. používám šroubky m2,5 nebo i menší a pokud možno je později skryju. Pak je potřeba ukotvit výfuk, prodloužit náhon kardanu a pár drobností :).

20160727_193631

 Na patinu je dábrá metoda tzv. dry brush – suchý štětec… V podstatě se nanáší téměř suchá barva na hrany a výstupky kde se předpokládají nejvíc opotřebení a oprýskání.  Samozřejmě v mezičase vyrabím nebo různě upravuju drobnosti, které dotváří celkový vzhled modelu, klíče kanystry a blbinky vhodné pro daný model.

Text a Foto: R.Baroch

Nezabudnite prosím ohodnotiť našu recenziu. Váš názor nás poteší. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s