Tak se nám to pomalinku začíná rýsovat. Součásti podvozku jsou i “side step” plechy, které můžeme vyrobit např ze zbytků, z plastových desek a pod.. Lepení těchto nesourodých dílů je dobré dělat kvalitním vteřinovým lepidlem a spoje, pokud je potřeba, tmelit vteřinovým gelem nebo karosářským tmelem.
Dál pokračujeme se rzí a špínou na podvozku a interiéru. Používám techniku napouštění, které může vytvořit mapy. Ty se zatlumí prachem a špínou od Síry a tmavá místa se zvýrazní washem.
Následuje odřená a oprýskaná přístrojovka…u těchto dílů je třeba trochu přemejšlet, viděl jsem rezavýho Trabanta jako model a dost jsem se divil :)… prostě přemejšlet o materiálech, podívat se na fotky a mít soudnost, co ještě jooo a co už je moooc… 🙂
Následuje spasování a ukotvení rámu ke karoserii budky a korby…nebo opačně, jak kdo chce. používám šroubky m2,5 nebo i menší a pokud možno je později skryju. Pak je potřeba ukotvit výfuk, prodloužit náhon kardanu a pár drobností :).
Na patinu je dábrá metoda tzv. dry brush – suchý štětec… V podstatě se nanáší téměř suchá barva na hrany a výstupky kde se předpokládají nejvíc opotřebení a oprýskání. Samozřejmě v mezičase vyrabím nebo různě upravuju drobnosti, které dotváří celkový vzhled modelu, klíče kanystry a blbinky vhodné pro daný model.
Text a Foto: R.Baroch
Nezabudnite prosím ohodnotiť našu recenziu. Váš názor nás poteší. Ďakujeme.