WESTLAND LYNX MK.2

Dnes tu máme pre vás lahôdku v podobe vrtuľníku WESTLAND LYNX MK.2 od EASY MODEL (EM) ktorú máme v zbierke už pár týždňov. Ide o veľmi pekne prepracovaný, plastový model v mierke 1:72.

V krátkosti o predlohe modelu povieme, že ide o verziu určenú pre Anglické a Francúzske námorníctvo. Konkrétny model zobrazuje verziu FN určenú pre Francúzske námorníctvo. Vrtuľník je poháňajú dva motory Gem 2. Má fixný podvozok, ale skladacie rotory, kvôli lepšiemu uskladneniu na palubách lodí. K navigácii slúži i radarový systém British Sea Spray a taktiež má vrtuľník i ponorný sonar pre vyhľadávanie ponoriek. Pre boj s cieľmi na mori je vybavený dvomi torpédami. K útoku proti pozemným cieľom je vybavený štyrmi Sea Skua, alebo raketami AS.12. Maximálna rýchlosť vrtuľníku sa pohybuje okolo 400km/h.

2.jpg

Model od EM je pomerne slušne vypracovaný do podrobných detailov, niektoré diely k sebe lícujú troška s obtiažmi, preto odporúčam v poličke vrtuľník natočiť inou stranou 🙂 V krátkosti však zhrnúť model ako podarený a detailný s mnohými, ručne maľovanými prvkami. Interiér kabíny je strohý, ale naznačuje ako môže vyzerať, chýba dokonca i knipl.

3

Nástrek kamufláže a ručne maľované diely, nevykazujú známky nedostatkov a je dosť na slušnej úrovni. Taktiež decaly sú presné a dobre usadené. Pohyblivých častí na vrtuľníku veľmi veľa nie je, až na hlavnú vrtuľu.

4.jpg

Rozmer: dĺžka – 17cm, priemer rotoru – 18cm

Text: Rowano Foto: Diecast & Plastic Models

Nezabudnite prosím ohodnotiť našu recenziu. Váš názor nás poteší. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s