NISSAN SKYLINE

Na začiatku bolo svetlo… to svetlo sa približovalo, bolo oslnivé a jasné a zvuk čo nieslo so sebou v mžiku zanikal v piskotu driftujúcich pneumatík a doznieval v tme za starou budovou továrne, ktorá sa halí do oparu v mesačnom svitu…. asi takto nejak bol písaný scenár a úryvok zo scény k filmu o mladých a drsných jazdcoch, ktorých len včera mamky odkojili… to je taký bullshit 😀 Áno scenáristi v mnohom preháňajú a robia z cestných pirátov hrdinov, potom sa môžeme čudovať ako to i na našich cestách niekedy vyzerá… Jednu vec ale musím uznať, že autá, ktoré sa používajú a robia za účelom Street Fight sú naozaj pekné a pôsobivé… Poďme si teda predstaviť stálicu tohto sveta NISSAN SKYLINE.

 

Firma HotWheels (buď jej meno pochválené) začala poslednú dobu s produkciou veľmi zaujímavých sérii a autíčok. Jednou z nich a pre mňa významnou je séria GT (Gran Turismo). Z tejto série pochádza i autíčko, ktoré si dnes predstavíme. Skyline ktoré HW upravilo do podoby HW, má krásnu sýtu červenú farbu kombinovanú s matnou prednou kapotou a zadným prítlačným krídlom (plast). Celkový športový nádych dodávajú i 5 lúčové disky, zvýraznené bielym lemom okolo diskov a taktiež spojlere okolo celého modelu. Zastavme sa ešte u prednej kapoty. V matnom kabáte je najvýraznejším prvkom autíčka, ale za povšimnutie stojí i dvojica prieduchov, na vstup vzduchu, ale i v nemalej rade dvojica zámkov kapoty, ktorá sa používa u závodných špeciálov. Podarené detaily.

Celkovo línia vozidla je veľmi vydarená, a taktiež rýhovanie detailov je jasné a výrazné. Spojlere, viac znásobujú športový efekt. Dizajnér si dal pozor na to, aby nezanikali a boli dostatočne výrazné. Ku športovému efektu napomáhajú dymové skla.

Zadná časť autíčka je famózna. Málokedy vidím tak nádherne upravený „zadok“ z produkcie HW. Tu si taktiež dizajnér a s návrhom a som rád, že výroba to nezmrvila. Prejdite si pozorne detaily a vždy, keď sa za čas k autíčku vrátite, vždy vás nadchne. Verím tomu 🙂

Nissan Skyline (2.6MB PDF)

Podvozok modelu sa nesie v duchu „čo najviac detailov“ a naozaj mu to pristane. V tomto modelíku som našiel zaľúbenie, a to sa priznám, že nie som nejak extra fanúšik Skylinu. Ale, aby ot nebolo len o pozitívach. Musím vás upozorniť, že čo sa potisku týka, tu si HW pozor veľmi nedalo a patlá to hlava nehlava. I tu sa našlo veľa chýb, ktoré zamrzia. Ale u prckov si človek musí na to zvyknúť. Celkovo autíčko hodnotím viac ako pozitívne a dávam mu 4 „stars“.

Text: Rowano Foto: Diecast & Plastic Models

Nezabudnite prosím ohodnotiť našu recenziu. Váš názor nás poteší. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s