FORD F-150 SVT RAPTOR

ja0.jpg viem ja viem…už to s Fordama preháňam 🙂 Tak ešte jeden na dnešný večer. Tento krát som vybral niečo z produkcie MATCHBOX. Jasne, čo už dnes v oblasti hračiek nepatrí ujovi MATTELkovi 🙂 Autíčko už mám pár piatkov a som konečne rád, že došlo i na neho rad, aby som vám ho trošičku priblížil. Aspoň tým menej šťastným čo ho ešte nemajú v zbierke.

Model je udávaný vmierke 1:75, a pôsobí naozaj patrične do mierky 1:72, i podľa prepočtov z originálnych rozmerov reálne predlohy Ford F-150 z roku 2010. Na autíčku ma upútala jeho farebná kombinácia, ktorá sa dizajnérom naozaj vydarila i s reklamou na pneuservis niekde Lamleys Leaks. Ruku hore kto tam bol 🙂 Kombinácia červene a modrej nie je pre každého top, ale v tomto prípade to vyšlo. Modré číre sklá s pekne vydarenými stieračmi uchovávajú, pekne vyvedený kokpit autíčka s množstvom detailov. Taktiež ložná plocha nesie pneumatiku, zrejme pre nejaký obrovský ťahač 😀 Na naše autíčko by sme to asi ťažko montovali 🙂

Celková línia karosérie je vydarená i s množstvom detailov. Bohužiaľ nie všetky detaily dostali výrazných kontúr, ktoré by si zaslúžili. Napríklad samotné logo na maske chladiča. Áno, tu by som uvítal hlbšie a výraznejšie línie názvu FORD. Pochvalu odomňa MTX dostáva za dvoj kombináciu podvozka, kedy vytiahnuté blatníky dostali farbu interiéru, ale samotné šasi podvozku už sú v červenej farbe.

16

Čo sa týka pomerne zložitého podvozku autíčka, nájdem na ňom pár detailov čo klasifikujem ako ujde to… ale inak priemer. Disky kolies chválim, biela farba tejto kombinácii svedčí a naviac priznanie “akože” 5 poistných skrutiek kolesa je vcelku podarená.

Hodnotenie: 3/5
hodnotenie.jpg

Text: Rowano  Foto: Diecast & Plastic Models

Nezabudnite prosím ohodnotiť našu recenziu. Váš názor nás poteší. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s