Custom ’56 Ford Truck (F-100)

11.jpg10.jpg

Model Fordu z roku 1956 dostal do vienka karosériu, ktorá sa vyrábala iba jeden rok a je ľahko rozpoznateľný v rodine Fordových Pick-upov podľa kolmých stĺpikov čelného skla. Ostatné modely F-série majú zošikmené stĺpiky. Model z roku ’56 ponúkal i vyššie bočnice na korbe a ako prvý model série F bol vybavený bezpečnostnými pásmi na vyžiadanie od zákazníka.

V tejto recenzii vám predstavíme dvojičky ktoré vyšli v tomto roku. Áno, mnohý z vás budú namietať, že vyšli tri, ale nám sa bohužiaľ do dnešného dňa nepodaril modrý Custom zohnať. Obe autíčka podstúpili LowRide úpravu, znížený podvozok a perforácia prednej kapoty, cez ktorú vystupuje chrómové nasávanie vzduchu pôsobia vcelku príjemne. Matné laky naviac dodajú väčšiu identitu, možno by sme uvítali na každom autíčku iný potisk na dverách. Kladne hodnotíme i patinu, znázorňujúcu hrdzu, taktiež pôsobivé.

Väčšieho rozdielu sa dočkali použité disky na širokých kolieskach. Zatiaľ čo u šedého modelu boli použité disky s výrazným bielim lemom (DD8) u olivovej Fordky boli použité klasické, chrómové päť lúčové disky (5SP). Naviac, na zadnej náprave sú disky väčšie a ako na prednej a celé autíčko tak “padá” viac dopredu.

Pri pohľade zo spodnej časti sa podvozky v ničom samozrejme nelíšia, iba farbou.

45

Hodnotenie: 4/5
hodnotenie.jpg

Text: Rowano  Foto: Diecast & Plastic Models

Nezabudnite prosím ohodnotiť našu recenziu. Váš názor nás poteší. Ďakujeme.  

One thought on “Custom ’56 Ford Truck (F-100)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s