1949 Ford F1

A máme tu na dnes ešte jedného “matňáka”. Po dvojici Custom Ford Truck som sa rozhodol uviesť i tento špeciál od HotWheels z 5-Packu pod číslom DJD28, v ktorom sa nachádzajú ešte iné lahôdky, ktoré si predstavíme neskôr.

videoModeli Fordu F1 z roku 1949 je pomerne úspešný model ľahkého nákladného automobilu so širokou škálou úprav a modifikácii. Ide už o druhú generáciu pol tonového nákladného auta, ktoré sa vyrábalo v rokoch 1948 až 1951. Základnou pohonnou jednotkou bol plochý, šesť valcový motor s výkonom 95k. Voliteľnou pohonnou jednotkou bola V8 s výkonom až 100k, no motor sa vyznačoval nespoľahlivosťou.

Model autíčka má krásny matný, čierny lak s červenými doplnkami a výrazným potiskom na dverách “El Segundo – Speed Shop”. V preklade El Segundo znamená “druhý”. Lak vyzerá bezchybne a to isté môžem povedať i o tampo-printe. Dobre zvolená červená farba interiéru i ložnej plochy znásobuje efekt celého autíčka. Celé, to potrhujú krásne lesklé disky, na širokých kolieskach 5SP. Línie kapoty a prednej masky som podrobil presnejšiemu skúmaniu a musím uznať, že vierohodnosť autíčka je pomerne vysoká. Teda až na LowRide úpravu celej karosérie.

3

Interiéru autíčka dominuje lavica (sedačka) s priznaním šitia kože, avšak palubná doska i s volantom dostali asi najmenšiu pozornosť na celom “angličáku”. Volant je plný no naviac vyzerá ako vyplazený jazyk. Vcelku sklamanie.

4

Celo chrómový podvozok, prechádza z prednej časti do výraznej a dominantnej masky chladiča. Po bokoch, ukazuje elegantné nástupné lišty a v zadu, nám dovolí pohľad na dvojicu moderných výfukových koncoviek. Jedinou chybou podvozku, je označenie modelu, namiesto roku 1949, je uvedený rok 1941. Chvíľu mi trvalo tento omyl si potvrdiť, ale je to tak. Prišlo k zámene rokov.

6

V každom ohľade, čo sa týka spracovania autíčka je dosť na slušnej úrovni a škoda ho nemať v zbierke.

Hodnotenie: 3,5/5
hodnotenie

Text: Rowano  Foto: Diecast & Plastic Models

Nezabudnite prosím ohodnotiť našu recenziu. Váš názor nás poteší. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s