Mám všechno rozebrané a promyšlené…
Dalším krokem je tedy úprava motoru a přepážky. Plastový výlisek jsem zbavil všeho, co bylo jen naznačeno. Blok motoru je třeba zatmeli ve sparách a zabrousit. Na tmelení plastů používám modelářské tmely, bohatě stačí třeba Plasto od Revell. U tmelení je třeba dbát na to, že se tmel ve větších vrstvách “propadá” a zvlášť pod lak pak vytváří rýhy a přechody, které jsou nežádoucí. Na broušení používám jehlové pilníky, na drobné hrubé broušení jsou ideální a vydrží léta. Zbytek začišťuju smirkovým papírem, bohatě pod základ stačí hrubost do 600. Leckdy si pomáhám i brousítky – plastovými nebo dřevěnými pásky s nalepeným smirkem. Pokud se brousí brousítkem, tedy plochou, je snadnější dodržet roviny i úhly než jen prsty. Blok motoru a jeho součástky nastříkám základem a odpovídající barvou a nechám proschnout.
Mezi tím vyrobím rozdělovač s kabely. Na kabely se dají poučít různé materiály, od drátu, přes olověné rybářské drátky …ale já používám rozkuchané staré šňůry k tiskárnám, pokus zbavíte šňůru vnější izolace, rozbalí se asi něco klem 20-ti tenkých kablíků různých barev a hned je z čeho dělat. Kablíky jsou v cca 0,8mm a jsou pružné, jjsou to tenká lanka. Kabely pak vypadají na motoru přirozeněji, nedělají se zlomy jako na drátu.
Po zaschnutí barvení mororu odvrtám vstupy ke svíčkám, osadím všechny součástky a začnu patinovat m. Používám převážně produkty od Síra Hoby a wash od AK Studia…ale dají se použít i od Mga nebo jen olejové barvy (např Tempery) ředěné v terpentýnu. Motor tedy patinuju jak nejlím dovedu tak, aby byl co nejvěrnější…. to samé samozřejmě i na protipožární přepážce…
1.časť – Úvod 2.časť – Brúsenie a tmelenie 3.časť – Podvozok a kolesá
Text a Foto: R. Baroch
Nezabudnite prosím ohodnotiť našu recenziu. Váš názor nás poteší. Ďakujeme.
2 thoughts on “2.časť – Brúsenie a tmelenie”