2.časť – Brúsenie a tmelenie

Mám všechno rozebrané a promyšlené…

20160709_131839.jpg

Dalším krokem  je tedy úprava motoru a přepážky.  Plastový výlisek jsem zbavil všeho, co bylo jen naznačeno. Blok motoru je třeba zatmeli ve sparách a zabrousit. Na 00010864tmelení plastů používám modelářské tmely, bohatě stačí třeba Plasto od Revell. U tmelení je třeba dbát na to, že se tmel ve větších vrstvách  “propadá” a zvlášť pod lak pak vytváří rýhy a přechody, které jsou nežádoucí. Na broušení používám jehlové pilníky, na drobné hrubé broušení jsou ideální a vydrží léta. Zbytek začišťuju smirkovým papírem, bohatě pod základ stačí hrubost do 600. Leckdy si pomáhám i brousítky – plastovými nebo dřevěnými pásky s nalepeným smirkem. Pokud  se brousí brousítkem, tedy plochou, je snadnější dodržet roviny i úhly než jen prsty. Blok motoru a jeho součástky nastříkám základem a odpovídající barvou a nechám proschnout.

20160106_195531.jpgMezi tím vyrobím rozdělovač s kabely. Na kabely se dají poučít různé materiály, od drátu, přes olověné rybářské drátky …ale já používám rozkuchané staré šňůry k tiskárnám, pokus zbavíte šňůru vnější izolace, rozbalí se asi  něco klem 20-ti tenkých kablíků různých barev a hned je z čeho dělat. Kablíky jsou v cca 0,8mm a jsou pružné, jjsou to tenká lanka. Kabely pak vypadají na motoru přirozeněji, nedělají se zlomy jako na drátu.

 

Po zaschnutí barvení mororu odvrtám vstupy ke svíčkám, osadím všechny součástky a začnu patinovat m. Používám převážně produkty od Síra Hoby a wash od AK Studia…ale dají se použít i od Mga nebo jen olejové barvy (např Tempery) ředěné v terpentýnu. Motor tedy patinuju jak nejlím dovedu tak, aby byl co nejvěrnější…. to samé samozřejmě i na protipožární přepážce…

 

1.časť – Úvod  2.časť – Brúsenie a tmelenie 3.časť – Podvozok a kolesá

Text a Foto: R. Baroch

Nezabudnite prosím ohodnotiť našu recenziu. Váš názor nás poteší. Ďakujeme.  

2 thoughts on “2.časť – Brúsenie a tmelenie

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s