1.časť – Úvod

V dnešní úděsné době člověk, pokud si chce zachovat trošku rozumu, má nějakou zálibu. Někdo hraje karty, jezdí na kole, chodí na fotbal nebo ho hraje, čte knížky, chodí do hospody nebo jen tak čučí na bednu.

Já bych rád prezentoval moji zálibu nebo skoro vášeň, které se věnuju víc jak třicet let…stavím auta v měřítku 1:18, stavím auta, která jsou jedinečná…která nikdo nemá…

Možná bych měl začít tím, co všechno člověk potřebuje…tak především je to láska k autům a modelům, odhodlání a nekonečnou trpělivost.  Pro každý model si vyhrazuju spoustu času na přemýšlení…jak to vlastně všechno provést. I několik měsíců. To se samozřejmě týká staveb složitějších nebo staveb od nuly.  U úprav nebo oprav laku, přestříkání a pod. samozřejmě důlek nevysedím.

Někdy je to i dílem náhlého posednutí mysli nebo co… To je i případ prezentované přestavby – GMC Pick-up od Road Signature 1:18.

Dostal se mi totiž před časem do rukou jeden…takový…GMC, na kterém se podepsalo pečlivé zacházení naší pošty, měl rozdrcenou přední nápravu a poškozený lak.

20160627_120817.jpg

20160627_155942Co tedy budeme potřebovat? No v podstatě nějaký šroubovak na rozebrání modelu, díly rozebírám promyšleně a ukládám do sáčků a krabiček, které si popisuju hlavně pro dělení pravé a levé strany. Potom budeme potřebovat pilníky různých hrubostí, smirkové papíry, lupinkovou pilku, vrtáky různých průměrů a pro jejich použití já používám ruční kleštinovou modelářskou vrtačku. Postupně samozřejmě i chemii v podobě barev a tmelů.

Model jsem tedy rozebral a první jsem opravil ulomené čepy náprav odvrtáním původních sedel a čepy jsem nahradil mosaznou trubičkou odpovídajícího  průměru tak aby náprava fungovala těsně a nedocházelo díky vůlím k příklonu kol. Je třeba samozřemě pečlivosti, protože střed čepu se nehledá snadno. Používám vrták 0.5mm (ne z Číny) a tím se dá poměrně přesně střed uhlídal a přitom dodržet kolmost. Do plastu nábojů se vrtá snadno a dalším vrtákem většího průměru je jednoduché čepy nahradit do původní polohy.

20160627_16015020160627_155912

1.časť – Úvod  2.časť – Brúsenie a tmelenie 3.časť – Podvozok a kolesá

Text a Foto: R. Baroch

Nezabudnite prosím ohodnotiť našu recenziu. Váš názor nás poteší. Ďakujeme.  

2 thoughts on “1.časť – Úvod

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s