Patina na modeloch

Foto a Text: R. Baroch

20170226_180559.jpg

Občas má každý modelář nebo i sběratel chuť NĚCO vyzkoušet. Patřím také mez ně… Musím říct, že patina na jakémkoli modelu je něčím zvláštní a v neposlední řadě je to veliká zábava.

Jeden z mých “experimentů” je smodomo výroba a úprva Chasis SSKL od Burraga.  Celkový dojem nebo moje představa  byla vytvořit model používaného šáska závodního Mercedesu, který prostě dosloužil a nemá cenu jej dále udržovat.  V tomto případě se modelář – sběratel začíná odlišovat od modeláře lepiče, který si koupí stavebnici modelu a tu pak více či méně kvalině dokončí.  V přadě SSKL jsem musel vyrobit v podtatě veškeré díly podvozku, nádrž, diferenciál, náhony, motor …prostě vše, co bylo v původním modelu odbyté a nebo jen naznačené. Samozřejmostí je i plně funkční mechanismu ovládání přední nápravy. Tento druh modelařiny přináší pocit volnosti ve smyslu “vyblbnutí se” s dtaily a samozřejmě i s patinou.

Samotná patina  tak jak je na fotkách přináší radost z práce, model vypadá podle mých představ a určitě si něco podobného zase postavím.

Patinu jsem začal použitím metody dry brush tmavých odstínů  tmavé rzi až po zaprášení a zaschlou špínu na zbytcích karoserie…

Použil jsem zbytky barev a jejich kombinace, několik odstínů Wash od MIG  a v neposlední řaděi  tekuté přípravky od Síra Hobby. Použil jsem i křídové pigmenty od bojovkářů ale i vlastní výroby.

Nezabudnite prosím ohodnotiť našu recenziu. Váš názor nás poteší. Ďakujeme.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s