Datsun 240Z CUSTOM

Custom klasika. Takto jednoducho charakterizovať autíčko od  Hot Wheels. Datsun 240Z je síce známe autíčko, no tak nejak sa dá i rýchlo na neho zabudnúť. Ale prečo? Tak napríklad moja srdcovka je Alpine 110 a s 240Zkou má hodne spoločných črtov. Tak prečo je tak málo uznávaná?

Karoséria

Karoséria je pomerne dobre prepracovaná. Každý si nájde na modeli plno detailov, ktoré ho zaujmú a daruje im viac času. Karoséria je oproti originálu zmenená a to hlavne v oblasti blatníkov, ktoré sú extrémne vytiahnuté, kvôli osadeniu širších kolies. Znásobujú tak športový vzhľad autíčka a mne osobne sa to páči veľmi. Predná kapota je krásne tvarovaná i s perforáciou pod predným sklom, kde sú prieduchy na vzduch. Taktiež zapustené svetlomety v predných blatníkoch sú do detailu vyvedené a to isté platí pre spätné zrkadielka. Znova sa budem opakovať, škoda, že chýbajú grafické doplnky. No poteším vás 🙂 V zadu už tomu tak nie je 🙂 Tu už výrobca investoval čas i snahu do toho, aby bola zadná časť autíčka prepracovanejšia  doplnil ju o grafické doplnky. Farebné potisky krásne zvýraznili a dotvorili celú zadnú časť autíčka, proste paráda 😀 Ešte spomeniem pár detailov. Za povšimnutie stojí samotné prevedenie vytiahnutia predných blatníkov, taktiež zvýraznené kľučky na dverách.

Interiér

Vnútro kabíny je zaujímavé. Už pohľad pod čelné i zadné sklo poskytne veľa zaujímavých pohľadov. Je jasné, že v tak malej mierke nikdy nedosiahnete detailov ako vo väčších mierkach. No i tak si myslím, že HW by malo zapracovať v tejto oblasti o kúsok viac. Na prednej palubovke vás zaujme sústava budíkov zabudovaných do hornej hrany palubovky a  vzadu zas miesto pre rezervu. Vcelku by možno stálo za to autíčko rozobrať a doplniť ju tam. No asi by sa už znehodnotila jeho pôvodná hodnota. Čo ma zamrzelo, tak chýbajúca podlaha interiéru. Spodná časť sedadiel chýba a sú osadené len opierky sedadiel.

Podvozok

Charakterizoval by som ho vcelku ako vydarený a taktiež prepracovaný. Oblasti okolo náprav, či už prednej, alebo zadnej sú vcelku zaujímavé na pohľad a nesú prvky reálneho zobrazenia originálnej predlohy. Kolesá modelu sú krásne zvýraznené lemom po obvode disku a zvýrazňujú športový vzhľad. Disky sú prepracované, niet čo vytknúť. Teda až na samotné uchytenie na tvrdený drôt. Tu asi “udělali soudruzi” z Malajzie chybu. Osičky sú dlhé a kolieska vybiehajú dosť mimo blatníky, a narúšajú bočnú líniu. No stačí ich zatlačiť späť a je zas všetko tak ako má byť.

Záverom len poviem, že model je a vždy bude pôsobivý a krásne vyvedený. Len pre udržanie dojmu, mu moc nevenujte pozornosť. A tu je asi problém vyriešený, preto na 240Zky zabúdam/e. A kto ho nemá ešte v zbierke, chybuje 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s