PRESTAVBA HALFTRACKU MGMC M16 NA KLASICKÚ M2A1 V MIERKE 1/16.

Oslovili sme pána Rajmunda, aby nám troška predstavil svoju prácu modelára. Čo sme však nečakali, bola v prvom rade jeho ochota a ústretovosť nám vyhovieť, ale i nadanie pre detail, ktoré nám ukázal. Touto cestou sa mu za jeho prácu i ochotu chceme poďakovať a taktiež i ja za jeho pár viet o stavbe ktorú vám práve teraz chceme prezentovať.

Ako základ som použil stavebnicu fy. Trumpeter keď že v tejto mierke toho veľa na výber nie je. Model má predstavovať pechotný transportér Izraelskej armády. Celá stavba by sa dala charakterizovať ako stredne ťažká konverzia.

 

10

Hodnotenie stavebnice.

Stavebnica ako taká je určená skúseným modelárom. To ako komplikovanosťou,tak I cenou. Stavebnica predstavuje typ MGMC M16 americkej armády. Jej jedinou chybou je absencia brzdových systémov ako posilovačov, systému ručnej brzdy. Samotná stavba sa dá rozdeliť na dve časti. Prvá je základná zostava priamo z krabice,teda zostava podvozkovej časti,motora,prednej časti korby. Tieto časti sú identické s pôvodným modelom. Jedinou úpravou je montáž guľometu v pozícii spolujazdca. Toto je doplnené s “dorobkami” obsahujúcimi ukotvenie zbrane,zásobníku,ako I čelného pancieru.

17

Ďalšou úpravou bolo zdvojenie kanistrov na boku prednej časti kabíny. Kryty motora som zdvihol v rámci daných možnosti,aby bolo vidieť motor,ktorý je I zo stavebnice veľmi pekne vypracovaný. Na hornej časti kabíny som doplnil nosníky pod plachtu. Ako som spomínal,bolo treba doplniť brzdový posilovač a brzdič. Druhou časťou stavby je prerábka korby na štandart M2A1. Keďže táto mutácia má nádrže v zadnej časti korby,musel som otočiť podlahu.

2

Na pravej bočnej stene som dorobil odkladací box,ktorý som vyplnil doplnkami ako sú krabice, bedničky,tubusy na mapy,či samotné mapy. Po oboch stranách korby som doplnil bočné nosníky na výbavu.

9

Na zadné čelo som dorobil sklápacie nosníky,v strede box. Toto všetko som doplnil o rôzne bedne, “bágle”, laná,plachty. Po otočení podlahy korby som premiestnil sedačky,zásobníky. Keďže sa jedná o prieskumnú variantu,vysielačku bežne používanú u M 16 som doplnil o ďalšiu vyrobenú podľa podkladov.

19

Po hornom okraji korby som doplnil koľajnicu pre vozík na podstavec pod guľomet. Do stredu prednej časti korby som umiestnil vyrobený stĺpový nosník guľometu. Doplnky,bedne sú vyrobené z plastových dosiek. Čutory,bágle,vrecia z miliputu. Plachty,handry sú z rôznych druhov, alu-fólií. Laná,remence,kovania sú z cínového a oloveného drôtu.

2/2017

Text/Foto: Rajmund “Čibo”

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s