FORD FOCUS, BBURAGO

Ťažko sa mi začali písať úvodníky. Proste niekedy neviem ako začať. Práve mi na stole stojí “starinka” od BBURAGO ešte z produkcie v Taliansku. Teraz zbystria vyznavači tejto značky, vyznávajúci ich produkciu ešte na starom kontinente v Taliansku. Ide o model Ford FOCUS RS v úprave WRC, pôvodne uvedený na závody v roku 1999.

Karoséria

Musím uznať, že i keď samotná predloha modelu pre mňa nikdy nebola veľkým lákadlom, musím uznať, že vernosť tvaru karosérie je pomerne dokonalá. Taktiež musím dať do popredia rôzne detaily, od samotných svetiel a to vrátane zadných až po segmenty na prednej kapote a prednom nárazníku. Naopak zadná časť modelu zrejme prešla rukami dizajnérov bez povšimnutia a pomerne sa mi javí ako zanedbaná. Páčia sa mi prvky WRC modelu aký mi sú zadné spojlerové krídlo i nasávanie na prednej kapote i na streche autíčka. Čo musím tiež dať do popredia sú prvky na samotných sklách. Vpredu to je zvýraznenie spätného zrkadielka a vzadu zasa rozmrazovacia mriežka. Samolepky na autíčku sú pomerne dobre detailné, ale ich tvrdosť je zároveň ich slabinou. nevedia verne kopírovať povrch autíčka a vznikajú v nerovnostiach vzduchové medzery, kde sa usádza prach.

Interiér

Vnútro kabíny je opäť jednofarebné, v čiernej farbe plastu a bez farebných doplnkov. Palubná doska je vydarená a taktiež i predné sedadlá. Za povšimnutie stojí rad ofukov na čelné sklo. Keďže sa jedná o WRC model, očakával by som i náznak výstuhy kabíny. Ale nič také sa tu nedeje. Proste model WRC je zvnútra rovnaký ako bežná civilná varianta. BBURAGO to má proste tak 😀

Podvozok

Na základe skúseností s predchádzajúcimi recenziami na BBURAGO autíčka som bol pripravený, že pôjde zas o “fušerinu!, no viete ako som bol príjemne prekvapený? Ten podvozok na FOCUSe je proste parádička 🙂 Nielen, že sú zvýraznené šasi, výfukové potrubie, ale súčasti spodku motora, no parádička. Chrochtám 😀 Za podvozok má FOCUS u mňa palec hore. Výfuk naviac vychádza cez karosériu, ktorá musela byť kvôli tomu upravená. Kolesá sú troška iné ako tie ktoré sa štandardne používali či ešte sem tam používajú, ale pochrómovanie diskov len nestačí. Sú ploché a nevzhľadné.

Fotky sú prevzaté z nášho starého projektu MODEL MÁNIA.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s