BMW 535 I

Autíčko ktoré vám dnes predstavím, je z produkcie Talianskej spoločnosti BBURAGO v mierke 1/43 s označením BMW 535i model E34. Pochádza z obdobia kedy bolo BBURAGu vyčítaná uniformovanosť diskov kolies, ktoré ste našli na ich rôznych modeloch a zberateľská komunita im to dlhé roky vyčítala, no tohto neduhu sa nezbavili úplne ani dodnes. Taktiež doba od vydania autíčka značne postúpila v oblasti potisku a na autíčku tak stále nájdeme potisknuté samolepky, ktoré s veľkou ťažkosťou kopírujú nerovnosti a karosérie a pomerne odstávajú.

No poďme sa na lepšie pozrieť na autíčko na jeho klady i zápory. Začnem už pri spomínaných kolesách. Uniformovanosť diskov som spomenul, no tiež spomeniem i osičky, respektíve nápravy. Tie sú z tenkého pevného drôtu, ale i tak disky kolies nemajú efekt lietajúceho taniera a sedia pomerne slušne a taktiež nelietajú do strán a nenarúšajú i celkovú šírku autíčka. Považujem to za klad. Podvozok je, hm…ako to len povedať, je proste len a hotovo. Náznak zadnej nápravy kardanovej hriadele vedúcej z prevodovky veľmi nepovažujem ani za náznak priblížiť sa k reálnej predlohe. Ale na tú dobu to považujem za dobrý počin. Nejako sa začať musí 🙂

Samotná karoséria je tiež poznačená návrhom modelu z LOW END cenovej skupiny a okrem predných svetlometov, ktoré považujem za vydarené nie je na karosérii autíčka veľa zvýraznených detailov vo farbe. Zadné svetlá sú len naznačené formou v ktorej bolo odlievané a spätné zrkadielka chýbajú úplne. Za nedostatok považujem uchytenie karosérie do podvozku pomocou klipu, ktorí je vidieť v prednom nárazníku. Naopak v mieste kde by mala byť zadná ŠPZ je šikovne zakomponovaný plastový klip podvozku a dobre dotvára karosérie.

Výrobca použil okennú výplň z modrého plastu. Či presne trafil odtieň v tedy vyrábaných modelov BMW v originále sa môžem len domnievať. Interiér je na dostatočnej úrovni, no na škodu celému efektu je, že chýba volant. Prečo? Už keď si dali námahu s vytvarovaním interiéru a to vrátane zadných sedadiel s hlavovými opierkami, mohli i volant osadiť.

Samolepky na aute majú i po rokoch sýtu farbu a sú pomerne dobre potisknuté bez vážnych chýb. Jedinou už spomínanou nevýhodou je ich hrúbka a odolnosť voči detailnejšiemu kopírovaniu karosérie a v miestach ostrých uhlov je vidno odlepenú fóliu, no i tak drží pevne.

Celkovo hodnotím autíčko známkou 2. Nižšie nájdete okienko histórie.

Materiál: kov/plast

Mierka: 1/43

Výrobca: Bburago

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s