Mazda MX-5 Miata

Dnes vám predstavím autíčko MAZDA MX-5 MIATA v mierke 1/64 od Hot Wheels. Produkcia modelu pochádza z fabriky v Malajzii, z roku 2015. Vždy som rád ak nájdem HW vyrobené mimo fabriky v Taiwane. Možno je to len pocit, ale v Malaizii sa vyrábajú prepracovanejšie a kvalitnejšie autíčka HW.

Podvozok už okrem údajov o názve modelu, roku produkcie a iných výrobných údajov nesie i prvky reálneho podvozku. Jedná sa predovšetkým o časť motoru pri prednej náprave a taktiež i prvkov pri zadnej náprave. Osobne sa mi páči sústava difusorov na konci podvozku, ktoré v reálne napomáhajú vozidlu pri stabilite a prítlaku. Ten samí efekt prítlaku na modelu je i v prednej časti, kde podvozok vybieha pred samotnú karosériu v podobe prítlačného krídla. Kolieska sú pomerne v slušnej kvalite a musím pochváliť ich jednoduchosť, no zároveň dodávajú autíčku eleganciu. Výrobca zvolil širšie kolieska a tým zvýraznil športové ladenie modelu. Nápravy sú z tvrdeného drôtu a tu nastal menší nedostatok. Kolesá vybiehajú mimo líniu vozidla no stále v norme ktorá sa dá akceptovať.

Línie vozidla a detaily sú na slušnej úrovni, no absentujú farebné zvýraznenia ako sú svetlomety vpredu, a na zadnej časti modelu. Ak by sa autíčko dočkalo výroby až v roku 2016 už by som mal na stole o dve triedy lepší model s grafickými doplnkami. Jednu výčitku by som venoval laku. Pigment zrejme nebol dostatočný a na ostrých hranách v oblasti uchytenia zadného spojleru sa vyskytuje nedostatočná vrstva, respektíve dostatočne hrubá vrstva farby a presvitá podkladový tmavý lak. Naopak predná maska, v oblasti chladiča, ktorí je mimochodom priznaný i s krásnym rebrovaním sa vydarila a je efektne spracovaná. Potisky na autíčku, tiež zvýrazňujú jeho športový duch a i pod lupou som nenachádzal vážne vady. Logo Mazda na prednej kapote je do detailu krásne vyvedené v striebornej farbe. Čelné sklo je krásne spracované a po jeho obrube i riadne prepracovane znázornenie rámu okna podľa reálnej predlohy. taktiež sú naznačené stierače, za čo má autíčko ďalšie plus.

Keďže sa jedná o roadster, je model upravený do podoby so stiahnutou strechou. Pohľad do kokpitu ma však sklamal. Je síce naznačený no bez väčších detailov. Snáď len stredový tunel kde je riadiaca páka ma zaujal viac ako ostatné súčasti interiéru. Som mierne sklamaný. A jedna perlička 😀 volant je na pravej strane. Čo sa mi na interiéru páčili boli výstuhy za sedadlami. Tie taktiež dopomohli zvýrazniť športový vzhľad.

video baner.jpgVideo SENDO TUBE

V priemere som s modelom spokojný i s malými nedostatkami, ktoré by si zaslúžili väčšiu pozornosť u výrobcu, no i tak sa teším z jeho spoločnosti v mojej zbierke.

Materiál: Kov/plast
Mierka: 1/64
Výrobca: Mattel (Hot Wheels)
Kat.č.: DHP05

Text a Foto: Diecast & Plastic Models

Nezabudnite prosím ohodnotiť náš článok. Váš názor nás poteší. Ďakujeme.

Naspäť

baner DPM2

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s