’15 DODGE CHARGER SRT

IMAG2579

Dnes vám predstavujeme opäť model z rady HotWheels, ktorí nás zaujal  svojim farebným prevedením, zrejme modrá farba bude našou obľúbenou 🙂 Hot Wheels prináša model Charger SRT v niekoľkých sfarbeniach: modrá, čierna a čierno-modrá. Samozrejme modifikácia SRT u HotWheels nájdete viacero no dnes sa zameriame na autíčka s označením MOPAR.

charger 1_small
’15 DODGE CHARGER SRT

Autíčko pochádza z produkcie HW z počiatku roku 2017, čiže o pomerne ešte dostupný model na pultoch obchodov s hračkami. Samotný lak modelu je pomerne dobre vyvedený, avšak buď nedostatočne zvýraznením detailov, ale pomerne hrubou vrstvou laku niektoré detaily pôsobia dosť plasticky a zanikajú dokonca v niektorých prípadoch. No na druhú stranu tu, ale nájdeme i prvky ktoré nás potešili. Jedným z nich sú mriežky na prednej maske autíčka i difuzore v prednom nárazníku, ktoré sú osadené pomerne detailnou mriežkou. Potisk na autíčku je pomerne vydarený a nesie sa v duchu “Street Race”. Detailné potisky na predných blatníkoch, kapote sú pomerne presné a bez viditeľných závad.

Ak sa ešte vrátime k detailom modelu. Nesmieme opomenúť naznačené kľučky na všetkých dverách. Na zadnom nárazníku je dobre zvýraznený priestor na ŠPZ a taktiež vybratie nárazníku zo spodnej časti, kde sú umiestnené dva výfuky z každej strany. Taktiež zadná i predná kapota modelu nesie na sebe pár detailov, ktoré zberateľ ocení. Za povšimnutie stojí zadné “prítlačné” krídlo.

Interiér autíčka je vyvedený v šedej farbe s množstvom detailov. V kokpite modelu sú osadené športové sedadlá, ktoré majú priznané šitie zhodné s originálom. Neočakávajte však veľký zázrak, detailov v interiéri je veľa no všetky sa nesú v duchu HotWheels a i keď ich je veľa ich opracovanie je jednoduché a nevýrazne.

Podvozok autíčka dozná tiež pár detailov, hlavne na prednej i zadnej náprave. Ide hlavne o prvky nápravy a kardanov, no za prednou nápravou je znázornená i prevodovka. V zadnej časti podvozku ako sme už spomenuli sa nachádza sústava výfukov. Kolesá použité na autíčku sú osadené ráfikom v modrej kovovej farbe. Dobre dopĺňajú efekt športového autíčka.

Celkovo hodnotíme model veľmi podarený a dobre prepracovaný. Samozrejme, že by nemal chýbať v zbierke každého HotWheels maniaka 🙂

4/2017    Text/Foto: Rowano

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s